Reklama

Rekordowe zakupy nieruchomości w Hiszpanii przez Polaków

W 2024 r. polscy obywatele podpisali blisko 4,2 tys. aktów notarialnych zakupu domów i mieszkań w Hiszpanii.

Aktualizacja: 07.02.2025 12:43 Publikacja: 06.02.2025 16:33

W 2024 r. padł rekord notarialnych zakupów mieszkań w Hiszpanii przez Polaków – ponad 4 tys. nieruch

W 2024 r. padł rekord notarialnych zakupów mieszkań w Hiszpanii przez Polaków – ponad 4 tys. nieruchomości.

Foto: Mat. prasowe

W 2024 r. Polacy ustanowili nowy rekord, kupując notarialnie blisko 4,2 tys. nieruchomości w Hiszpanii, o 36 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z danych Registradores de España. W samym IV kwartale zawartych zostało około 1,1 tys. aktów, czyli mniej niż w rekordowym III kwartale (blisko 1,3 tys.).

Przez kilka lat do połowy 2021 r. Polacy zawierali nieco ponad 200 umów kwartalnie, w kolejnych aktywność znacznie wzrosła.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Nieruchomości mieszkaniowe
Ceny ofertowe wszystkich nowych mieszkań już jawne. Co to zmieni?
Nieruchomości mieszkaniowe
Będzie taniej? Od czwartku ceny wszystkich mieszkań na rynku pierwotnym dostępne w internecie
Nieruchomości mieszkaniowe
Większy podatek dla deweloperów za niesprzedane mieszkania nie ma podstawy
Nieruchomości mieszkaniowe
Spór o większy podatek od gotowych mieszkań w ofercie deweloperów
Nieruchomości mieszkaniowe
Spektakularna transakcja na polskim rynku PRS wzbudziła wielkie emocje
Reklama
Reklama