Dla naszego rozwiązania nie ma alternatywy

Pacjent z chorą zastawką serca nie może długo czekać – przekonuje prof. Adam Witkowski, kardiolog.

Publikacja: 29.09.2015 20:59

Prof. Adam Witkowski

Prof. Adam Witkowski

Foto: materiały prasowe

Rzeczpospolita: Kampania „Stawka to życie. Zastawka to życie" trwa już jakiś czas. Czy można mówić o konkretnych wynikach?

Prof. Adam Witkowski: Kampania „Stawka to życie. Zastawka to życie" jest niekomercyjna, a to ważne. Według analiz z przekazem dotarliśmy już do ponad 6 milionów osób. Do wielu szpitali, w których wykonywane są zabiegi, dzwonią pacjenci i pytają o nie. To pokazuje, że tę metodę znają już nie tylko lekarze kardiolodzy i kardiochirurdzy, ale i potencjalni pacjenci. Co równie istotne, oddziały NFZ zwiększają finansowanie zabiegów ponad te zakontraktowane na czwarty kwartał tego roku. Na temat zwiększania liczby zabiegów chcemy rozmawiać m.in. z ministrem zdrowia na Kongresie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego we Wrocławiu. Sukces kampanii to sukces środowiska, polskiej kardiologii i kardiochirurgii. To również sukces Polski. Te dziedziny medycyny są u nas tak wysoko rozwinięte, że dla wielu krajów jesteśmy przykładem, jak powinna być zorganizowana kardiologia i kardiochirurgia. Zostało to zauważone przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne, które wsparło kampanię.

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Nauka
Naukowcy zbadali setki narzędzi Azteków. Ujawniły zaskakujący trop
Materiał Partnera
W jaki sposób nabyć odporność na dezinformację? Międzynarodowy projekt SAUFEX
Nauka
Dlaczego koty są rude? Naukowcy w końcu rozwiązali zagadkę DNA
Materiał Partnera
Czy jest pan/pani za…? Oto, jak sposób zadawania pytań wpływa na odpowiedzi
Materiał Partnera
Wzór na sprawiedliwość. Jak matematyka może usprawnić budżet obywatelski?