AC/DC ogłosili tournee po Europie. Gdzie zagrają?

AC/DC po wielu falstartach ujawniło szczegóły nowego tournée. Rozpocznie się 17 maja w Niemczech. Polski nie ma na ich koncertowej mapie.

Publikacja: 13.02.2024 10:47

Angus McKinnon Young, gitarzysta i współzałożyciel zespołu AC/DC

Angus McKinnon Young, gitarzysta i współzałożyciel zespołu AC/DC

Foto: Fotorzepa/ Adam Burakowski

 – Jesteśmy podekscytowani tym, że w końcu możemy ogłosić naszą europejską trasę koncertową „Power Up” – napisali muzycy AC/DC w mediach społecznościowych.

AC/DC rozpocznie w Niemczech

Już 17 maja rozpocznie się trasa koncertowa AC/DC po Europie. Pierwszy show odbędzie się na Veltins Arena w Gelsenkirchen. Drugi show również tam – 21 maja. Angus Young będzie więc potrzebował sporo czasu na regenerację i Brian Johnson również.

Druga ważna informacja dotyczy samych muzyków. AC/DC będzie koncertować w składzie: Brian Johnson (wokalista), Angus i Stevie Young (gitarzyści), Matt Laug (perkusista) i Chris Chaney (basista). To właśnie on był największą zagadką od momentu, gdy basista Cliff Williams powiedział, że przechodzi na emeryturę.

Czytaj więcej

Grammy 2024: Nagrodzony raper Killer Mike wyprowadzony z ceremonii w kajdankach

Williams, wieloletni basista AC/DC, pierwotnie odszedł z grupy w 2016 r. Potem powrócił, by nagrać płytę „Power Up” w 2020 r., a także dać pierwszy od 2016 r. występ zespołu na festiwalu Power Trip 2023. Grał na basie w AC/DC od 1977 r., a jego odejście było kolejnym personalnym problemem gigantów rocka.

Najpierw w 2017 r. zmarł gitarzysta Malcolm Young, który przez pięć lat zmagał się z demencją, a wcześniej przez dekady był motorem napędowym jako gitarzysta rytmiczny i kompozytor. W tym samym roku odszedł najstarszy brat z klanu Youngów – George. Nigdy nie był członkiem AC/DC, ale produkował siedem płyt zespołu i był jego podporą.

Chris Chaney to na tle zespołu seniorów młodzieniaszek – ma 54 lata. Najbardziej znany jest jako były gitarzysta basowy alternatywnego zespołu rockowego Jane’s Addiction, z którym nagrał dwa albumy studyjne, oraz jako członek zespołu Alanis Morissette.

Czytaj więcej

Ozzy Osbourne krytykuje Kanyego Westa jako antysemitę

Po raz pierwszy został zaproszony przez Alanis w 1995 roku na „Jagged Little Pill Tour“ i kontynuował z nią współpracę do 2001 roku, pojawiając się na trzech albumach studyjnych i dwóch albumach koncertowych.

AC/DC najbliżej Polski

Trasa AC/DC obejmie Niemcy, Wielką Brytanię, Holandię, Szwajcarię, Włochy i Austrię. Najbliżej Polski zespół wystąpi 16 czerwca w Dreźnie, w Wiedniu – 23 i 26 czerwca, oraz w Bratysławie – 21 lipca. Bilety trafią do sprzedaży 16 lutego.

 – Jesteśmy podekscytowani tym, że w końcu możemy ogłosić naszą europejską trasę koncertową „Power Up” – napisali muzycy AC/DC w mediach społecznościowych.

AC/DC rozpocznie w Niemczech

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
muzyka
Justin Timberlake na jedynym show w Polsce
Muzyka popularna
Elektroniczno-rockowa fabryka Depeche Mode zaczęła pracę w Łodzi
Muzyka popularna
Wkrótce koncerty Depeche Mode w Łodzi. Dave Gahan zatańczy z fanką jak w Pradze?
koncerty
Depeche Mode niemal intymnie w Łodzi
Materiał Promocyjny
PR&Media Days 2024 - trendy i wyzwania
muzyka
Fryderyki 2024. Vito Bambino bije rekord. Osiem nominacji
Muzyka popularna
Projekt BEKSIŃSKI.LIVE 2024 odwiedzi kolejne miasta