Grammy 2024: Raper Killer Mike wyprowadzony z ceremonii w kajdankach. Wcześniej zdobył trzy statuetki

Podczas ceremonii rozdania Grammy w Los Angeles wyróżniony trzema statuetkami raper Killer Mike, został zatrzymany przez policję. Artysta zdobył nagrodę w kategoriach: Najlepszy Występ - Rap, Najlepsza Piosenka - Rap i Najlepszy Album - Rap.

Publikacja: 05.02.2024 12:57

W niedzielę raper Killer Mike zdobył nagrodę Grammy w kategoriach: Najlepszy Występ - Rap, Najlepsza

W niedzielę raper Killer Mike zdobył nagrodę Grammy w kategoriach: Najlepszy Występ - Rap, Najlepsza Piosenka - Rap i Najlepszy Album - Rap.

Foto: AFP

Michael Render, 48-letni raper o pseudonimie Killer Mike, który podczas ceremonii rozdania nagród Grammy zdobył trzy statuetki, podczas gali wręczania nagród został zatrzymany przez policję i wyprowadzony w kajdankach. Raper przetransportowany został do głównej siedziby policji w Los Angeles. 

Jak poinformował rzecznik lokalnej policji, artysta został zatrzymany w związku ze zdarzeniem, do którego doszło tego samego dnia około godziny 16.00 – zaledwie kilka godzin przez rozpoczęciem się ceremonii wręczenia nagród Grammy. Z oświadczenia policji wynika, że muzyka zatrzymano na podstawie artykułu 243 (A) Kodeksu karnego Kalifornii, który mówi o wykroczeniu pobicia bądź naruszenia nietykalności cielesnej – podaje agencja Reutera. 

Raper Killer Mike wyprowadzony z ceremonii Grammy przez policję

Funkcjonariusze nie ujawnili szczegółów sprawy. Nie sprecyzowano także, o jakie wykroczenie dokładnie chodzi. Jeśli jednak brać pod uwagę odpowiedzialność związaną ze wskazanym przez policję artykułem prawnym, przewidziana kara to grzywna w wysokości dwóch tysięcy dolarów, pozbawienie wolności do sześciu miesięcy bądź i jedno, i drugie. 

Czytaj więcej

Grammy. Sukces zastępczy śpiewającej lalki Barbie

Raper opuścił już główną siedzibę policji w Los Angeles. Jak poinformował prawnik artysty w rozmowie z „Variety”, muzyk zwolniony został z posterunku przed godziną 22.00 miejscowego czasu. - Został wypuszczony i zamierza świętować swoją wygraną – podkreślił przedstawiciel artysty. 

Grammy 2024: Raper Killer Mike nagrodzony trzema statuetkami 

Raper Killer Mike znany jest ze swojego zaangażowania w walkę z rasizmem i brutalnością policji.

W niedzielę artysta zdobył nagrodę Grammy w kategoriach: Najlepszy Występ - Rap, Najlepsza Piosenka - Rap i Najlepszy Album - Rap. 

- W wieku 20 lat pomyślałem, że fajnie jest być handlarzem narkotyków. W wieku 40 lat zacząłem żyć żałując tego, co zrobiłem. W wieku 45 lat zacząłem o tym rapować. W wieku 48 lat stoję tutaj jako człowiek pełen empatii i współczucia z powodu tego, co zrobiłem — mówił wcześniej raper Killer Mike.

Muzyka popularna
Mrozu i Maryla Rodowicz w duecie „Sing-Sing”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
rozmowa
Maciej Maleńczuk: Po roku niepicia, gdy patrzę na kogoś kto pije — to się dziwię
Muzyka popularna
Podsiadło, Hemingway i inni: dzięki nim polska fonografia jest już 18. na świecie
Muzyka popularna
K-pop i SEVENTEEN rządzili w 2023 r. na świecie w fonografii
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Muzyka popularna
Beyoncé, nowa królowa rodeo