Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 25.09.2015 18:13 Publikacja: 25.09.2015 18:13
Foto: Bloomberg
- Dzisiaj można już powiedzieć, że aukcja na częstotliwości z pasma 800/2600 MHz okazała się porażką. Każdy dzień kontynuacji trwającej już od ośmiu miesięcy licytacji oddala nas od celu, jakim jest skuteczne i efektywne rozdysponowanie częstotliwości. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest błędne domniemanie, że wszyscy uczestnicy aukcji będą dążyli do jej racjonalnego zakończenia – zaczyna swoją opinię Adam Sawicki.
Jak kontynuuje, rozwiązanie, które samodzielnie wypracował MAiC, „nie przyniesie nikomu korzyści, ponieważ jego implikacje prawne sparaliżują rozwój rynku telekomunikacyjnego w niekończących się sporach sądowych na wiele lat." - Dla T-Mobile Polska najważniejsze jest sprawne rozdysponowanie częstotliwości bez naruszania praw żadnego z uczestników aukcji, ponieważ tylko takie rozwiązanie zapewni stabilny rozwój całej branży w nadchodzących latach i pozwoli na szybką realizację inwestycji w infrastrukturę telekomunikacyjną, które są niezbędne dla budowy konkurencyjności polskiej gospodarki w cyfrowym świecie przekonuje i opowiada się albo za anulowaniem aukcji i rozpoczęciem całego procesu od początku albo za wprowadzeniem do mechanizmu aukcyjnego zasady przepadalności depozytów. Wariant nr 2 zaproponowany przez branżę (podzielenie bloków pomiędzy wszystkich uczestników aukcji i dogrywkę na pozostałe) uznaje za wątpliwy prawnie. - Mamy nadzieję, że Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji weźmie pod uwagę głos rozsądku płynący z branży i nie będzie wprowadzało rozwiązania, które może zdestabilizować sytuację na rynku telekomunikacyjnym – puentuje.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Według prezydenta Donalda Trumpa, Stany Zjednoczone znalazły nabywcę na amerykańską część platformy wideo TikTok...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Rynek wyszukiwania jest otwarty i daje możliwości tak konsumentom, jak i firmom. Niestety decyzje Komisji Europe...
Prezydent USA Donald Trump po raz kolejny przedłuży termin zbycia amerykańskich aktywów TikToka przez ByteDance...
Disney i Universal pozwały Midjourney, ogromnie popularne narzędzie AI do generowania obrazów. Giganci Hollywood...
Bez profesjonalnych, niezależnych mediów demokracja kuleje, a mediów nie będzie bez dziennikarzy. Jak sprawić, b...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas