Wirtualna Polska zapowiada zwolnienia grupowe. Wiadomo ile osób straci pracę

Wirtualna Polska Media przeprowadziła przegląd prowadzonych projektów oraz redukcję zatrudnienia w wybranych obszarach. Proces restrukturyzacji i zwolnień objął 120 pracowników, co stanowiło 10 proc. zatrudnionych - poinformowała WP Holding w komunikacie prasowym. Powodem są rosnące koszty związane z wynagrodzeniami. Zwolnienia obejmują m.in. dziennikarzy.

Publikacja: 21.05.2024 19:43

Wirtualna Polska zapowiada zwolnienia grupowe. Wiadomo ile osób straci pracę

Foto: materiały prasowe

Jak podano, proces, konsultowany z Radą Pracowników, zakończy się w środę, 22 maja.

Ma to pozwolić spółce na ograniczenie kosztów oraz skoncentrowanie się na strategicznych projektach wydawniczych, reklamowych i technologicznych.

W mailu do pracowników Wirtualna Polska Media podkreślono, że decyzja o przeprowadzeniu zwolnień grupowych „była trudna, ale jest niezbędna do zapewnienia długoterminowej stabilności i konkurencyjności naszej firmy”.

Czytaj więcej

Polska Press zmieni właściciela? Orlen daje głos w sprawie mediów lokalnych

Wirtualna Polska zwolni 120 osób

Wśród pracowników wytypowanych do zwolnienia są dziennikarzy portali wp.pl, o2.pl oraz money.p. Powodem zwolnień są rosnące koszty związane z wynagrodzeniami.

Wirtuala Polska wyjaśnia, że teraz „celem spółki jest skoncentrowanie się na projektach o największym potencjale wzrostu”. „Warto podkreślić, że mimo podjętych działań restrukturyzacyjnych w niektórych, mniej perspektywicznych obszarach, w innych inwestycje są zwiększane oraz prowadzone są związane z nimi rekrutacje. Tam, gdzie to było możliwe, pracownikom zaproponowano przeniesienie na inne stanowisko. Dzięki wsparciu z Wirtualnej Polski Holding, część osób otrzymała propozycję przejścia do innych spółek w grupie" - poinformowała WP w komunikacie.

Czytaj więcej

Wirtualna Polska przejęła Wirtualne Media

W pierwszym kwartale br. Wirtualna Polska Holding na wynagrodzenia i świadczenia pracownicze przeznaczyła 90,52 mln zł, wobec 87,28 mln zł rok wcześniej. Natomiast koszty usług obcych zwiększyły się ze 111,74 do 132,09 mln zł.

Wirtualna Polska Media kupi Polska press od Orlenu?

W lutym tego roku pojawiły się informacje, ze Grupa ZPR, wydająca dziennik „Super Express” i prowadząca sieć radiostacji Eska złożyła ofertę zakupu wydawnictwa Polska Press.

Presserwis poinformował także, że przejęciem Polska Press może być zainteresowana również Wirtualna Polska Holding.Stało się to po tym jak Jacek Świderski, prezes WPH podtrzymał w wywiadzie dla PAP, że firma jest zainteresowana przejęciami w segmencie medialnym i podał kwotę, którą grupa ma na zakupy ogółem.

Jak podano, proces, konsultowany z Radą Pracowników, zakończy się w środę, 22 maja.

Ma to pozwolić spółce na ograniczenie kosztów oraz skoncentrowanie się na strategicznych projektach wydawniczych, reklamowych i technologicznych.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Media
Max zastąpił HBO Max. Opinie o nowej platformie streamingowej
Media
Platforma Max ma w rok przejąć subskrybentów Playera. Konto dla jednego domu
Media
Czy "Financial Times" wspiera Rosję? Kijów oskarża gazetę o szerzenie dezinformacji i paniki
Media
Do Polski wchodzą oferty platform streamingowych z reklamami. Teraz Max
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Media
Nadchodzi następca HBO Max. Co czeka widzów?
Media
Rosja stawia na dezinformację. Jak próbuje manipulować polską opinią publiczną?