Dotychczasowa dyrektorka operacyjna Forbes Jessica Sibley przechodzi do Time i zastąpi na stanowisko CEO Edwarda Felsenthala. Dotychczasowy szef wydawnictwa pozostanie jednak redaktorem naczelnym Time’a. Felsenthal jest naczelnym od 2017 roku, a od 2018 pełnił dodatkowo funkcję dyrektora generalnego, po tym, jak firma została przejęta przez Marca Benioffa i jego żonę Lynne Benioff. Właściciele o nowej dyrektorce generalnej mówią w samych superlatywach.

- Ma niezwykłe osiągnięcia w swojej karierze. Dostarczała wzrost i innowacje oraz budowała głębokie relacje z klientami – stwierdzili Marc i Lynne Benioff w cytowanym przez Reuters oświadczeniu.

Czytaj więcej

Ulubiony brukowiec Trumpa sprzedany. Skandale mu zaszkodziły

Nominacja Sibley na szefową przychodzi w momencie, gdy niemal 100-letnia firma (28 listopada będzie obchodzić setną rocznicę założenia, a 3 marca 2023 będzie setna rocznica wydania pierwszego numeru) chce przejść transformację do zdywersyfikowanej firmy medialnej. Mające 1,3 mln prenumeratorów czasopismo potrzebuje wejść mocniej w świat cyfrowy, a równocześnie właściciele mają nadzieję na wykorzystanie doświadczenia Jessiki Sibley w zwiększaniu przychodów.

Sibley ma bogate doświadczenie nie tylko z Forbes, ale także z The Wall Street Journal, Bloomberga i koncernu Condé Nast. Przez większość kariery zajmowała się zwiększaniem przychodów z reklam i nie tylko.