Najbardziej istotne tematy opisywane, relacjonowane i analizowane przez dziennikarzy „Parkietu”, analityków i ekonomistów, w czasie rzeczywistym od rana do wieczora – to nowość serwisu Parkiet.com, który zgodnie z zapowiedzią wydawcy Gremi Media jako pierwszy w kolejności po Rp.pl przeszedł gruntowną przebudowę, zarówno od strony wizualnej jak i technologicznej.
- Teraz dzięki dodatkowemu komponentowi na stronie głównej, użytkownicy będą mogli śledzić niemal na żywo, informacje, opinie i komentarze do wszystkich najważniejszych wydarzeń na rynkach finansowych w kraju i na świecie. Zależy nam, aby najświeższe informacje docierały do inwestorów w jak najwygodniejszy, szybki i przejrzysty sposób – mówi Andrzej Stec, red. naczelny dziennika „Parkiet”.
Czytaj więcej
W kategorii najczęściej cytowanych tytułów prasowych pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje "Rzeczp...
Rezultatem zaawansowanych prac nad witryną jest zmiana szaty graficznej oraz layoutu. Strona główna serwisu została skrócona, co pozwoliło na wyeksponowanie i wyselekcjonowanie treści najbardziej atrakcyjnych dla czytelników. Dużym udogodnieniem jest rozbudowana tabela notowań, która obecnie została na niej wyeksponowana w formie widgetu. Rozmieszczenie, wygląd i funkcjonalności elementów narzędziowych, takich jak notowania czy wykresy zostały zoptymalizowane pod kątem wydajności oraz wygody użytkowania. Skutkuje to szybszym działaniem strony oraz jej elementów na smartfonach i tabletach korzystających z internetu mobilnego. Dużym atutem jest nowe, bardziej przejrzyste menu, które w bardziej przystępny sposób pozwala użytkownikowi na dotarcie do interesujących go treści. Dzięki uproszczonej nawigacji użytkownicy mogą w bardziej intuicyjny sposób przemieszczać się po stronie, korzystającego zarówno z urządzeń mobilnych, jak i desktopowych.
Za zmianami wizualnymi i ulepszaniami technologicznymi stoi przeniesienie strony na nowy, wielokanałowy system zarządzania treścią – CMS (Content Management System), będący narzędziem skrojonym na potrzeby wydawnictwa i jego dalszego rozwoju. Przebudowany CMS pozwala na pracę wszystkich działów redakcji z zachowaniem wszystkich struktur produkcyjnych, począwszy od dziennikarzy, po korektę i wydawców. Finalnie tworzenie, edytowanie, a następnie publikowanie treści będzie się odbywało przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej, niezależnie od docelowych kanałów, jakimi będą serwis internetowy, aplikacja mobilna, wydanie papierowe czy archiwum.