Aktualizacja: 07.07.2015 13:06 Publikacja: 06.07.2015 22:00
Czujniki komunikujące się z naszymi smartfonami podbijają miasta na całym świecie.
Foto: Bloomberg
Beacony to niewielkie nadajniki, mikrokomputery, wykorzystujące technologię Bluetooth do komunikowania się ze smartfonami. Urządzenia umożliwiają precyzyjną lokalizację tam, gdzie GPS nie byłby wystarczająco dokładny lub nie miał zasięgu – np. wewnątrz pomieszczeń.
Czujniki, które mogą być umieszczone w dowolnym miejscu, obok drzwi wejściowych, w komunikacji i przestrzeni miejskiej, nadają sygnały radiowe odbierane i interpretowane przez aplikację na smartfonie. – Kiedy znajdziemy się w ich pobliżu, mogą wysyłać komunikaty lub aktywować rozmaite funkcje w telefonie. O beaconach mówi się w kontekście spersonalizowanych ofert i promocji, działań typu powitanie klientów w sklepie, wyświetlanie kuponów lub pomoc w nawigacji. Ale przyszłością nadajników są inteligentne miasta – tłumaczy Maciej Ulita z rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spadał we wtorek po tekstach o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spada nawet o ponad 7 proc. po tym, jak Onet.pl oraz Wyborcza.pl opublikowały teksty o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Omnicom i Interpublic, numer trzy i cztery w świecie reklamy połączą siły w transakcji wartej ponad 13 mld dol. Obiecują właścicielom setki milionów dolarów oszczędności.
Grupa Polsat-Interia czwarty raz w 2024 roku zajęła pierwsze miejsce wśród polskich wydawców internetowych pod względem liczby odwiedzających – wynika z badania Mediapanel.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Sąd apelacyjny w USA odmówił zablokowania ustawy, która wymusza na właścicielach TikToka sprzedaż popularnej aplikacji społecznościowej, jeśli chcą działać dalej na amerykańskim rynku.
Niemiecki koncern energetyczny RWE uruchomił w Żninie w województwie kujawsko-pomorskim dwudziestą elektrownię wiatrową w Polsce. Niemcy zapewniają, że Polska to dla firmy „jeden z najbardziej atrakcyjnych rynków”.
Turkmenistan zaproponowała Niemcom inwestycje w turkmeński szelf Morza Kaspijskiego i budowę gazociągu, którym turkmeński gaz popłynie do Unii Europejskiej. To zła wiadomość dla Kremla.
Firmy energetyczne RWE, Vattenfall i Mibrag jako pierwsze przeniosą od zimy 2016 r. moce elektrowni węglowych do rezerwy w ramach planu zmniejszania emisji dwutlenku węgla — ogłosił rząd Niemiec
Po sukcesie ostatniej edycji konkursu szukamy teraz perspektywicznych i nowatorskich start-upów.
Łączenie kopalń węgla z energetyką to zły pomysł – uważa prezes RWE Polska Filip Thon.
Trend prosumencki może się przyczynić do poprawy konkurencyjności, wesprzeć wzrost gospodarczy oraz zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne.
Jak z rękawa posypały się oferty dla osób chcących produkować prąd na własne potrzeby.
RWE uruchomiło pilotażowy program testowy, który opiera się na technologii power-to-gas, który ma rozwiązać problem magazynowania energii elektrycznej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas