Reklama

Historia tłumaczy nasze czasy

Nowe książki Llosy, Huelle, Twardocha ukażą się jeszcze we wrześniu.

Aktualizacja: 09.09.2020 19:06 Publikacja: 09.09.2020 17:34

Historia tłumaczy nasze czasy

Foto: Adobe stock

„Burzliwe czasy" to najnowsza powieść noblisty Mario Vargasa Llosy napisana w zeszłym roku. Rzecz dzieje się w Gwatemali, w latach 50. Sam Zemmuray, baron owocowy, zatrudnia w swojej firmie kontrowersyjnego Edwarda Bernaysa – specjalistę PR. Nie ma pojęcia, że ten ruch doprowadzi do jednej z największych akcji CIA w Ameryce Łacińskiej, a główną rolę odegra w niej Martita Borrero Parra, uwodzicielska i zmysłowa Miss Gwatemali.

Paweł Huelle powraca książką „Talita". Punktem wyjścia jest biblijna opowieść o wskrzeszeniu z martwych córki Jaira. To opowieść o miłości i niespełnieniu, tęsknocie i pragnieniach, grzechu i próbach jego odkupienia. Huelle ożywia świat na pozór odległy, a jak się okazuje – ponadczasowy, nasycony emocjami i konfliktami.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Literatura
Technologia, która uzależnia – czy w świecie „Kaori” wciąż rządzi człowiek?
Materiał Promocyjny
W poszukiwaniu nowego pokolenia prezesów: dlaczego warto dbać o MŚP
Literatura
Ewa Woydyłło i jej szczęśliwa trzynastka
Literatura
„Zmora” Roberta Małeckiego, czyli zanim zobaczymy Magdę Cielecką jako Kamę Kosowską
Literatura
Noblista László Krasznahorkai, krytyk „gulaszowego komunizmu" i Orbána, lekceważony w Polsce
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Literatura
„Nie ma już obywateli świata, bo do tego potrzebny byłby świat, a świata nie ma – są tylko rynki”. Wywiad z László Krasznahorkaiem
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama