Epidemia: Maski mogą uratować życie 70 tys. Amerykanów

Model rozwoju epidemii opracowany przez Instytutu Wskaźników i Oceny Zdrowia Uniwersytetu Waszyngtońskiego wskazuje, że do 1 grudnia tego roku w USA na COVID-19 umrze blisko 300 tysięcy Amerykanów (obecnie liczba ofiar koronawirusa w USA wynosi nieco ponad 160 tysięcy).

Aktualizacja: 07.08.2020 06:31 Publikacja: 07.08.2020 05:07

Epidemia: Maski mogą uratować życie 70 tys. Amerykanów

Foto: AFP

arb

Jednocześnie z modelu tego wynika, że ok. 70 tysięcy osób może zostać uratowanych przed śmiercią z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jeśli Amerykanie będą nosić maski w przestrzeni publicznej.

- Obserwujemy prawdziwy rollercoaster w USA. Wygląda na to, że ludzie noszą maski i stosują się do zasad dystansowania społecznego częściej, gdy liczba zakażeń rośnie; potem, wraz ze spadającą liczbą zakażeń, czujność ludzi spada - mówi dr Christopher Murray, dyrektor Instytutu Wskaźników i Oceny Zdrowia.

USA są krajem z największą liczbą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na świecie - zakażenie wykryto tam jak dotąd u ponad 4,8 mln osób.

Obecnie tempo przyrostu liczby zakażeń spada w USA w Arizonie, Kalifornii, na Florydzie i w Teksasie - ale rośnie w Kolorado, Idaho, Kansas, Kentucky, Missisipi, Missouri, Ohio, Oklahomie, Oregonie i Wirginii.

W czwartek o zakażeniu koronawirusem poinformował gubernator Ohio Mike DeWine, który poddał się testowi na COVID-19 przed zaplanowanym spotkaniem z Donaldem Trumpem.

Leki i terapie
Farmakoterapia dla chorych na otyłość. Problemem nierefundowane leki
Leki i terapie
Pfizer rezygnuje z leku na odchudzanie. Miał poważne skutki uboczne
Leki i terapie
Konsekwencje braku leków mogą być gorsze niż inwazja rosyjska
Leki i terapie
Produkcja leków krytycznych w Europie jest nierentowna. „W Chinach była dotowana”
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Leki i terapie
Trzeba zapewnić stabilność dostaw leków w kryzysie
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne