Reklama

Nieoficjalnie: Drugi szpital tymczasowy w Warszawie - na Woli

Drugi w stolicy szpital tymczasowych dla pacjentów z COVID-19 ma powstać w hali EXPO XXI na Woli - wynika z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski.
Nieoficjalnie: Drugi szpital tymczasowy w Warszawie - na Woli

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

zew

O tym, że w Warszawie powstanie drugi szpital tymczasowy mówił w poniedziałek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Według nieoficjalnych doniesień Wirtualnej Polski, placówka ma być usytuowana na Woli. Niewymieniony z nazwiska informator portalu z otoczenia Kancelarii Premiera powiedział, że o wyborze hali EXPO przy ul. Prądzyńskiego zdecydowała przede wszystkim lokalizacja (niedaleko jest trasa AK oraz wjazd na autostradę A2) oraz wysoki standard pomieszczeń.

Czytaj także:
Morawiecki: Wszystkie obostrzenia mają sens

Budynek wyposażony jest także we wszystkie media oraz posiada systemy bezpieczeństwa pożarowego. Atutem hali ma być także bezkolumnowa powierzchnia - dzięki temu ma być możliwe "dość szybkie" zaaranżowanie wnętrz.

Pierwszy w Polsce szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19 powstaje na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jak informował szef KPRM Michał Dworczyk, początkowo szpital ma oferować 500 łóżek, w tym 50 respiratorowych, później liczba łóżek może być zwiększona do 1 000.

Reklama
Reklama

Szef MSWiA zadeklarował, że szpital na Stadionie Narodowym będzie uruchomiony "lada dzień". - Oby nie musieli tutaj trafiać pacjenci - dodał.

Z kolei w Poznaniu szpital tymczasowy ma powstać na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Leki i terapie
1 kwietnia wchodzą ważne zmiany w aptekach
Materiał Promocyjny
Jedna rata i większa kontrola nad budżetem domowym?
Materiał Promocyjny
Centra danych to kwestia całego ekosystemu
Leki i terapie
Walka z rakiem. Co wpływa na wyniki leczenia? Badanie wskazuje ważny czynnik
Leki i terapie
Azjatycki biznes wkracza na rynek leków w Europie
Leki i terapie
Odkryto przełomową metodę w produkcji leków. To efekt pomyłki naukowców
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama