Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 13.10.2025 21:25 Publikacja: 23.05.2023 17:24
Foto: Adobe stock
Zgodnie z dodanym w projekcie ustawy o ochronie małoletnich przed dostępem do treści nieodpowiednich w internecie w art. 57 ust. 2 pkt 16, mimo wygaśnięcia stanu zagrożenia epidemicznego, osoby dorosłe nadal będą mogły dostać się do NFZ-owskiego psychologa bez skierowania.
Ta możliwość była wyjątkiem wprowadzonym na czas epidemii COVID-19. Psychiatrzy podkreślali, że pandemia wzmaga poczucie lęku, a więc konieczny jest łatwiejszy dostęp do wsparcia psychologicznego, zatem wprowadzono wyjątek od zasad leczenia specjalistycznego. Podczas stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii osoby dorosłe mogły korzystać z wizyt u psychologa bez skierowania. Nie było ono potrzebne również wtedy, gdy termin wizyty był wyznaczony po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego czy stanu epidemii.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
– To bardzo ważne, że Ministerstwo Zdrowia kontynuuje przyjętą politykę i konsekwentnie z każdą kolejną listą re...
Od 1 października 2025 r. refundacją zostaną objęte 22 nowe terapie onkologiczne i 28 terapii nieonkologicznych....
U osób z otyłością i chorobami układu krążenia Wegovy zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca, udaru mózgu lub...
W 2024 r. statystyczny pacjent powyżej 65. roku życia odebrał 35 opakowań bezpłatnych leków. Koszty programu ros...
W 2024 r. Polska przeznaczyła na refundację 25,5 mld złotych. – Jeden pacjent w programie lekowym to tak naprawd...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas