Pomysłodawcą jest raper i wydawca Solar. Ogłosił na YouTubie, że chce zebrać co najmniej 1 mln zł na pomoc personelowi medycznemu, i wykonał pierwszą zwrotkę liczącą 16 wersów.

Do akcji włączył się duet Taconafide i Dawid Podsiadło, który zabawnie zaśpiewał, że jest maleńki w mieście, nawiązując do wielkiego hitu. Do akcji nominowano prawników i urzędników państwowych. Zarapował prawnik Marcin Matczak, także ojciec Maty, autora „Patointeligencji”. Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar zachwalał swoje „skilsy”.

Zeus wskazał Andrzeja Dudę. Widać, że zna on konwencję. Ale czy to za sprawą polityki, czy frazy „ostry cień mgły”, kojarzącej się wielu ze smoleńską katastrofą, choć może na myśli był niewidzialny wirus lub nawiązanie do cytatu z „Lorda Jima”, prezydent stał się tematem pozamuzycznych komentarzy. Nominował Marylę Rodowicz i Mateusza Morawieckiego. Andrzej Seweryn wskazał Olgę Tokarczuk.

Nie udało się uniknąć wirusa politycznych porachunków. Celuje w tym Janusz Korwin-Mikke z pistoletem w ręku. Akcję zainfekowano też eskalacją wulgaryzmów, a nawet podważaniem istnienia pandemii koronawirusa.

Najwięcej wyświetleń mają Tede (12 mln), Szpaku (9 mln) i O.S.T.R. (7 mln). Oby szczytna zbiórka nie rozpłynęła się w raperskich wojenkach i osiągnęła cel. Zebrano dotąd 900 tys. zł.