Nie wiadomo, dla kogo dwór drewniany był budowany. W 1683 roku ponoć gościł tu król Jan III Sobieski, wracając z odsieczy wiedeńskiej. Na pamiątkę zwycięstwa nad Turkami na szczytach daszków alkierzy umieszczono półksiężyce.
Dzieje dworu w wieku XVIII są mało znane. Prawdopodobnie wtedy dobudowano mu alkierze i ganek wejściowy na osi. Dach łamany mansardowy z wystawką na osi i mieszkalnym poddaszem był i jest do dziś pokryty gontem. Dwór jest jednym z nielicznych ocalałych przykładów dworów trójtraktowych‚ jego rzut zbliżony jest do kwadratu.
3 kwietnia 1794 roku przez Goszyce przechodził Tadeusz Kościuszko, zdążając pod pobliskie Racławice‚ gdzie następnego dnia stoczył zwycięską bitwę z wojskami rosyjskimi.
Około roku 1810 roku właścicielem Goszyc został Wojciech Jerzy Boduszyński (1768 – 1832) – doktor medycyny‚ profesor UJ. Za udział w powstaniu listopadowym jego syna Feliksa ziemie goszyckie zostały skonfiskowane przez rząd rosyjski‚ lecz na mocy amnestii wróciły do niego. Jego córka Maria Józefa Boduszyńska w 1860 roku wyszła za Antoniego Zawiszę‚ a dwór otrzymał ich syn Artur Zawisza. Zbudował w 1888 roku nowy dwór, już murowany. Tę eklektyczną budowlę projektował prawdopodobnie znany krakowski architekt Teodor Talowski. Stary dwór zachowano jako oficynę i pokoje gościnne.
Po ojcu dwór i 300 ha ziemi odziedziczyła Zofia z Zawiszów primo voto Gąsiorowska‚ secundo voto Kernowa. Gospodarowała tu z drugim mężem, inż. Romualdem Kernem, do 1945 roku.