[b] [link=http://www.rzeczpospolita.pl/pliki/kultura/artinfo3/kolekcja1.swf]Zobacz wirtualny spacer po wystawie (na całym ekranie)[/link]

[i]Fot. Waldemar Kompała[/i]

Sterowanie panoramą:

klawisz Shift - zbliżanie, klawisz Ctrl - oddalanie, klawisz myszy - przesuwanie i obracanie; żeby przejść do następnego pomieszczenia trzeba kliknąć dwa razy w przejście i chwilę poczekać

[link=http://www.rp.pl/temat/367044.html]Zobacz inne wirtualne spacery[/link] [/b]

W siódmej edycji po raz pierwszy pojawiła się fotografia zagraniczna, licytowano zdjęcie Nabuyoshi Araki 67 Shooting back, który uważany jest w Japonii za postać kultową. Nowością były również dagerotypy z II poł. XIX wieku, które na rynku aukcyjnym zdarzają się dość rzadko.

Organizatorzy zauważyli, że zainteresowanie fotografią utrzymuje się na stałym poziomie. Chętnie kupowane są prace artystów znanych, takich jak: Bronisław Schlabs, Tadeusz Wański, Zbigniew Dłubak, Edward Hartwig i Jerzy Kosiński. Jednak prace drogie takie jak "Zasiew" Teresy Murak z lat 1975/1976 za cenę wywoławczą 64.000 jeszcze czekają na nabywców.

Na aukcji powodzeniem cieszyły się zdjęcia Zdzisława Sosnowskiego (z lat siedemdziesiątych XX w.), Teresy Tyszkiewicz (z lat osiemdziesiątych XX w.) oraz współczesne wydruki Krzysztofa Pająka.

Wylicytowano także pracę Kuby Bąkowskiego Study for the Movie in LC. Bates Museum, wystawiał ją w Muzeum Historii Naturalnej w stanie Maine na północy USA. Na aukcji pojawiły się także unikatowe prace Piotra Kurki. Artysta ręcznie barwi fotografie na bazie czarno-białej matrycy, oprawia je w ramy w kształcie tonda. Prace są małymi dziełami sztuki (13 cm i 21 cm średnica obiektów).

Autopromocja
LOGISTYKA.RP.PL

Branża, która napędza polską gospodarkę

CZYTAJ WIĘCEJ

Licytowane na aukcji prace można oglądać w [link=http://www.artinfo.pl/?lng=1&lngcode=pl&pid=catalogs&sp=auction&id=1151&sobj=1]katalogu aukcyjnym[/link].

Kolejna aukcja odbędzie się jesienią.

Czytaj też:

[link=http://www.artinfo.pl/?pid=events&sp=list&id=12908&lng=1]Fotografia Kolekcjonerska 7[/link]

[link=http://www.rp.pl/artykul/9131,461506_Lubimy_historyczne_zdjecia.html]Lubimy historyczne zdjęcia[/link]

[b] Organizatorzy 7 Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej: Portal Rynku Sztuki Artinfo.pl i D.A. Rempex.[/b]