Koncert Kari w Basenie

W środę 5 lutego, Kari (dawniej Kari Amirian) występem w Basenie rozpocznie trasę koncertową promującą jej drugi album „Wounds And Bruises".

Aktualizacja: 05.02.2014 09:29 Publikacja: 04.02.2014 16:47

Koncert Kari w Basenie

Foto: materiały prasowe

Następnie artystka wystąpi kolejno w: Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Łodzi. Na scenie towarzyszyć jej będą muzycy z Wielkiej Brytanii, którzy dopełnią mistyczną aurę wokalistki mocnym, elektronicznym brzmieniem.

Zobacz na Empik.rp.pl

Przez ostatnie 2 miesiące zespół intensywnie przygotowywał się do trasy, pracując w Londynie nad zupełnie nowymi aranżacjami utworów z płyty. Fani artystki oprócz doznań muzycznych, jak zwykle mogą liczyć na niesamowity spektakl wizualny – oprawę przygotował kolektyw wooom, znany ze współpracy z jednym z najważniejszych debiutantów minionego roku - Fismollem .

Pozostałe koncerty odbędą się:

6 lutego w  Poznaniu w CK Zamek

7 lutego w Krakowie w klubie Studio

8 lutego w Katowicach w Kinoteatr Rialto

9 lutego w Łodzi w klubie Scenografia

KARI (dawniej Kari Amirian),

to jedna z niewielu polskich wokalistek, która tworząc muzykę pop omija stereotypową przewidywalność. Zdobyła główną nagrodę magazynu HIRO 2012  oraz nominację do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Artystka na swoim koncie ma już także wyróżnienia za najnowsze wydawnictwo "Wounds And Bruises". Płyta zwyciężyła w plebiscycie Prześwietlamy 2013, portalu Musicis.pl w kategorii Album Roku, a także zdobyła szereg wyróżnień w rocznych podsumowaniach i plebiscytach.

Na płycie „Wounds And Bruises" znalazło się 9 utworów, w których charyzmatyczny i zmysłowy wokal KARI miesza się z szeroką gamą dźwięków: od tribalowych beatów po elektro i odważne brzmienie lat 80. To album pełen surowych kontrastów. Współgrają tu odgłosy elektrycznych urządzeń, szlachetna harfa, elektroniczne glitche, wojownicze bębny i remixerskie loopy. Pojawiają się także eksperymenty wokalne, z których Kari znana jest podczas występów na żywo.

Album i trasę sygnuje prężnie rozwijające się wydawnictwo muzyczne Nextpop Songwriters' Label, znane z produkcji znakomitej jakościowo muzyki autorskiej, mającej moc przenoszenia w inny wymiar. Songwriterski label płytowy, oprócz Kari wydaje m.in. Fismolla i Bokkę.

Następnie artystka wystąpi kolejno w: Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Łodzi. Na scenie towarzyszyć jej będą muzycy z Wielkiej Brytanii, którzy dopełnią mistyczną aurę wokalistki mocnym, elektronicznym brzmieniem.

Zobacz na Empik.rp.pl

Pozostało jeszcze 89% artykułu
Kultura
Wystawa finalistów Young Design 2025 już otwarta
Kultura
Krakowska wystawa daje niepowtarzalną szansę poznania sztuki rumuńskiej
Kultura
Nie żyje Ewa Dałkowska. Aktorka miała 78 lat
Kultura
„Rytuał”, czyli tajemnica Karkonoszy. Rozmowa z Wojciechem Chmielarzem