To już trzecia edycja imprezy, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Zielony Jazdów. Zielony Rynek". Wątkiem przewodnim spotkań i wykładów jest ekonomia i jej związki z ekologią.
Na wykładach, dyskusjach i warsztatach omawiane będą m.in. takie pojęcia, jak ekonomia społeczna, ekonomia ekologiczna, alternatywne waluty, oddolne ekonomie, utopie ekonomiczne, antykonsumpcjonizm, czy zdrowy styl życia,
Zielony Jazdów to jednocześnie przestrzeń rekreacji ze sceną koncertową, kinem plenerowym i miejscem spotkań. Program obejmuje pokazy filmowe, koncerty, warsztaty. Motywem przewodnim projekcji filmowych z cyklu KINO.LATO 2014: LOW-BUDGET CINEMA jest niskobudżetowe kino. Organizatorzy spróbują przy okazji odpowiedzieć na pytanie, czy da się robić filmy za niewielkie pieniądze. Zastanowią się także, czy istnieje „niskobudżetowa estetyka". Podczas projekcji będzie można zobaczyć m.in. „przerażające" horrory z latającymi piraniami i postapokaliptyczne pojedynki gangów motocyklowych. W programie znajdziemy takie obrazy, jak: „Mad Max", „Night of the Living Dead" i „Pink Flamingos" czy pierwsze, niskobudżetowe filmy światowej sławy reżyserów: Jamesa Camerona, Stevena Spielberga, Christophera Nolana i Darrena Aronofsky'ego.
Na koncertach zagrają zespoły reprezentujące dwa bieguny muzyki – z korzeniami w punk rocku i czerpiące inspiracje z tradycji muzyki ludowej. Obydwa nurty niosą wartości bliskie tegorocznym tematom przewodnim Zielonego Jazdowa. Wśród występujący zespołów pojawią się: Piękna Sprawa, Tęgie Chłopy, Bajzel, Sutari i duet Kopyt/Kowalski.
Piątkowe i sobotnie wykłady dotyczące alternatywnych modeli ekonomicznych odbywają się pod wspólnym hasłem „Wczasy Ekonomiczne", a prowadzi je m.in. Tomáš Sedláček, ekonomista, pisarz i wykładowca akademicki na Uniwersytecie Karola w Pradze, były doradca ekonomiczny Prezydenta Republiki Czeskiej Vaclava Havla, oraz Charles Eisenstein - „postwzrostowy aktywista", autor książek poruszających tematy cywilizacji, świadomości, pieniędzy i ewolucji kulturowej człowieka.