Warszawska grupa wystąpiła o wsparcie do fanów o pomoc w finansowaniu transportu na portalu wspieramkulture.pl. W zamian rozdają płyty, koszulki i uczą gry na gitarze.

Imagination Quartet zagra w trzech chińskich miastach: 16 października w Zhongshan w klubie Sun Live House, 17 października w Guangzhou w klubie Fei Live House oraz 18 października w Shenzhen w ramach 4. edycji OCT-LOFT International Jazz Festival.

- Jesteśmy niezależnym zespołem, gramy szeroko rozumianą muzykę jazzową, chociaż staramy się unikać „szufladkowania". Większość wydatków związanych z funkcjonowaniem zespołu pokrywamy sami, traktując je jako inwestycję w przyszłość. Podobnie jest i teraz. Otrzymaliśmy wsparcie od Instytutu Adama Mickiewicza, za które ogromnie dziękujemy, ale nie jest ono wystarczające, aby pokryć wszystkie wydatki związane z wyjazdem. Stąd pomysł na akcję crowdfundingową. Dla wszystkich którzy zdecydują się nas wesprzeć, przygotowaliśmy fantastyczne cegiełki: nasz debiutancki album, koszulki z ręcznie namalowanym logo zespołu, lekcję gry na gitarze lub basie a nawet prywatny koncert – mówi Michał Sołtan z Imagination Quartet.

OCT-LOFT jest jednym z największych festiwali jazzowych w Chinach. Tegoroczna edycja potrwa od 8 do 30 października, a zagrają na niej m.in. Stefan Micus (Niemcy), Eddie Gomez Quartet (U.S.A.) i Samuel Blaser & Pierre Favre (Szwajcaria). W tym roku organizowany jest po raz czwarty. Odbywa się w post industrialnej, artystycznej przestrzeni klubu B-10, położonego w jednej z dzielnic finansowych Shenzhen. Występ Imagination Quartet jest pierwszym polskim akcentem na festiwalu oraz jednym z niewielu polskich koncertów w Chinach.

Więcej o festiwalu: www.octloftjazz.com

Imagination Quartet powstał w 2009 r. w Warszawie. Chodź wyraźnie oparty na klasycznej jazzowej estetyce, nie pozwala łatwo zamknąć się w muzycznych standardach i pułapce oczekiwań. Czerpiąc pełnymi garściami z muzyki improwizowanej i eksperymentalnej, a także z klimatów rockowych, jest to jazz energetyczny, uderzający swoją pasją i bezpośredniością, a także zaskakujący muzycznymi humorystycznymi zaczepkami. Nazwa zespołu zobowiązuje i zgodnie z nią jest to muzyka wyobraźni, bogata, nieograniczona, umiejscowiona tam, gdzie zaciera się granica między harmonią a ekspresją. Imagination Quartet zagrał m.in. w finale festiwali: Jazz po polsku Berlin (2013), Copehagen Jazz Festival (2012), Dreszer Jazz Festival (2011), Krokus Jazz Festival (2010) i Jazz Juniors (2010). W czerwcu 2010 r. zespół wystąpił na otwarciu wystawy World Press Photo, a na jesieni tego samego roku, odbył pierwszą oficjalną trasę koncertową, dając koncerty w całej Polsce, w tym transmitowane na żywo ze studia Polskiego Radia PiK, dwukrotnie Roxy FM oraz Radia dla Ciebie.

Skład: Michał Sołtan gitara, Damian Pińkowski saksofon, Dariusz Świtalski bas, Maciej Dziedzic perkusja.

Więcej o zespole: www.imaginationquartet.com