Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 12.03.2015 09:15 Publikacja: 12.03.2015 06:00
Marcin Masecki
Foto: Fotorzepa
Mariusz Bogdanowicz
Foto: Fotorzepa
Piotr Orzechowski
Foto: Fotorzepa
Vijay Iyer
Foto: Fotorzepa
Vijay Iyer Trio
Foto: Fotorzepa
Vijay Iyer wykona muzykę z najnowszej płyty „Break Stuff" wydanej przez ECM Records. To najlepszy z jazzowych albumów wydanych w pierwszych dwóch miesiącach tego roku. Natomiast „15 Studies For Oberek" Piotra Orzechowskiego Pianohooligana to jazzowy album roku 2014 według „Rzeczpospolitej", a wydany przez prestiżową wytwórnię Decca.
Nie mniejszym zainteresowaniem będzie się cieszył czwartkowy koncert otwarcia - solowy recital pianisty Marcina Maseckiego. Słynący z oryginalnego podejścia do muzyki klasyków: J.S. Bacha i Scarlattiego, sięgnął po tradycyjne tańce - mazurki. To kontynuacja jego fascynacji muzyką ludową, warto przypomnieć jego „Polonezy" na duży zespół improwizujący.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
9 lipca 2025 roku o godz. 12.00 na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczysta gala 50. Nagrody im. Oska...
W jednej z najstarszych bibliotek rodowych, obecnie oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, rozpoczął się remont....
Przeglądy filmów, transmisje spektakli teatralnych i operowych, pokazy plenerowe – na wakacje stołeczne kina prz...
4 czerwca w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbyła się Gala Finałowa 18. edycji konkurs...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas