Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 25.09.2015 09:47 Publikacja: 25.09.2015 09:00
7 zdjęć
ZobaczJacob Bro
Foto: Fotorzepa, Marek Dusza
Festiwal jest hołdem dla Milesa Davisa, którego efektowny pomnik stoi przed Kieleckim Centrum Kultury. Odsłonięto go z inicjatywy Kieleckiego Klubu Jazzowegow 2001 r., w dziesiątą rocznicę śmierci wielkiego trębacza i wizjonera jazzu. Autorem i wykonawcą pomnika z brązu o wysokości 225 cm i wadze 400 kg jest Grzegorz Łagowski.
Tegoroczna edycja festiwalu zainauguruje Filmowa Noc Jazzowa. Pokazane będą dwa filmy: „Krzysztof Komeda - muzyczne ścieżki życia" w reżyserii Claudii Buthenhoff-Duffy oraz „Michał Urbaniak - nowojorczyk z wyboru" Wiesława Dąbrowskiego.
Panoramiczna wystawa stu lat sztuki rumuńskiej w MCK w Krakowie jest pierwszym w Polsce tak obszernym pokazem ki...
Ewa Dałkowska, jedna z najwybitniejszych aktorek swojego pokolenia, odeszła po ciężkiej chorobie w wieku 78 lat.
Wojciech Chmielarz, gwiazda polskich powieści kryminalnych, w podkaście „Rzecz o Książkach” opowiada o swoim naj...
Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja – to trzy główne czynniki, które należy brać pod uwagę decydując się na inwestycję w mieszkanie – czy to z myślą o przechowaniu lub wzroście wartości, czy zwrocie z najmu.
Tomasz Pindel w roli przewodnika po świecie iberoamerykańskiej literatury, duchowości i historii. Tłumacz, liter...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas