Licytowane będą na niej dzieła wybitnych polskich artystów, m.in. Wilhelma Sasnala, Jarosława Modzelewskiego, Adama Myjaka, Sylwestra Ambroziaka, Rafała Olbińskiego, Antoniego Pastwy, Tomasza Górnickiego oraz designerów - Tomasza Rygalika i Oskara Zięty.

Organizatorem aukcji jest Fundacja Omeny Mensah, a przeprowadzi ja Dom Aukcyjny Polswiss Art i portal Artinfo.pl, który będzie ją transmitował na żywo.

Omenaa Foundation działa od 2014. Jej założycielka jest Omenaa Mensah bizneswoman, producentka popularnych programów telewizyjnych i filantropka. Działalność dobroczynna rozpoczęła , gdy odwiedziła Ghanę, kraj swojego ojca. I tam w ośrodku Salezjanów Don Bosco poznała dzieci ulicy, podopiecznych placówki. Postanowiła wybudować dla nich szkołę, bo uznała, że wykształcenie pozwoli im się wyrwać z kręgu ubóstwa. Zebrała potrzebne środki, dzięki którym szkoła została zbudowana. Fundacja pomaga w edukacji dzieciom z Ghany, Polski, a obecnie z Ukrainy. Za swoją działalność Omenaa Mensah została wyróżniona Honorową Nagrodą „Gwiazdy Dobroczynności”.

- Aukcje charytatywne mają podwójną wymowę - pozwalają wspierać potrzebujących, a jednocześnie są doskonałą okazją na uzupełnienie własnych kolekcji. – mówi Rafał Kamecki, prezes Artinfo.pl . -Wydawałoby się, że w czasach kryzysu i niepewności, zainteresowanie sztuką mogło ucierpieć, czy też osłabnąć, jednak nic bardziej mylnego. W 2021 roku, w czasie trwającej pandemii wartość dzieł sztuki sprzedanych na aukcjach w Polsce przekroczyła 600 milionów złotych, a obroty wrosły o rekordowe 66%. Ostatni, w związku z dramatycznymi wydarzeniami w Ukrainie, aukcje charytatywne nasiliły się jeszcze mocniej, a kolekcjonerzy, artyści i liczne instytucje aktywnie włączyły się w akcje pomocowe. Aukcja zainicjowana przez Omenaa Foundation jest jednym z takich wyjątkowych wydarzeń. 

O wysoki poziom artystyczny dzieł, wystawionych na aukcję, zadbała Rada Artystyczna pod przewodnictwem prof. Adama Myjaka, wieloletniego rektora ASP. W jej skład wchodzą także: Iwona Büchner-Grzesiak - prezeska Domu Aukcyjnego Polswiss Art, Rafał Kamecki i Hanna Wróblewska.