- Na festiwalu zaprezentujemy działania, które sprzyjają odbudowie zarówno indywidualnej, jak i systemowej. Poszukamy sposobów na zregenerowanie nie tylko środowiska naturalnego, ale i tkanki miejskiej, instytucji społecznych, a co najważniejsze - każdego z nas - zapowiada Michał Piernikowski, dyrektor ŁDF.
Program 11-dniowego festiwalu jest bardzo bogaty. Wystawy i wydarzenia odbywać się będą w Centrum Festiwalowym - Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki przy ul. Tymienieckiego 3, w miejskich galeriach i przestrzeni publicznej.
Na start odbędzie się m.in. wernisaż wystawy „Słownik ukrainizmów” w Galerii Re:Medium (Piotrowska 113), na której graficy i ilustratorzy polscy i ukraińscy pokażą prace inspirowane słowami, funkcjonującymi w języku polskim, a wywodzącymi się z języka ukraińskiego, jak step, majdan, wataha, chmara, bohomaz. „Słownik ukrainizmów” będzie zarazem komentował aktualne wydarzenia, na tle których pewne słowa i przekaz artystyczny nabierają szczególnej wymowy.
Czytaj więcej
4 Design Days startują 24 stycznia w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym.
Wystawa „Projektowanie przyszłości – A Day in a Life Of (in 2040)” w Art_Inkubatorze będzie futurystycznym spojrzeniem na różne warianty przyszłości, zainspirowane scenariuszami pochodzącymi z książki Zuzanny Skalskiej i Rafała Kołodzieja „Prototyping 2040 – The FutureS Thinking Book”. To okazja do zadania sobie wielu pytań, np. czy miasto mogłoby funkcjonować jako spersonalizowana usługa na żądanie? Albo jakie miasto pozwoli na życie w dobrostanie w dłuższej perspektywie?