Marek Sierocki: Terapia nie tylko dla artysty

- Cierpienie zawsze nas interesuje. Każdy z nas ma w sobie pewną ciekawość: „Posłucham, co on napisał po stracie syna" - mówi Marek Sierocki, dziennikarz muzyczny.

Publikacja: 04.05.2017 23:47

Marek Sierocki, dziennikarz muzyczny

Marek Sierocki, dziennikarz muzyczny

Foto: Wikipedia

Rzeczpospolita: Po artystycznej ciszy spowodowanej traumą po utracie 15-letniego syna znów jest głośno o Nicku Cavie, który składanką „Lovely Creatures" podsumowuje dokonania The Bad Seeds, swojego najsłynniejszego zespołu. Jak takie tragiczne wydarzenia mogą wpływać na twórczość artystyczną?

Marek Sierocki: Artyści są zdecydowanie bardziej wrażliwi niż przeciętni ludzie. Dają temu ujście właśnie w sztuce: malowaniu obrazów, pisaniu książek, kręceniu filmów czy tworzeniu muzyki. Tak było w przypadku Erica Claptona, który po stracie czteroletniego syna napisał „Tears in Heaven", jeden z najwspanialszych utworów w jego dorobku, będący pewnego rodzaju rozmową z tragicznie zmarłym dzieckiem. Komponowanie jest dla muzyków formą terapii.

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Kultura
Dzień Dziecka w Muzeum Gazowni Warszawskiej
Kultura
Kultura designu w dobie kryzysu klimatycznego
Kultura
Noc Muzeów 2025. W Krakowie już w piątek, w innych miastach tradycyjnie w sobotę
Kultura
„Nie pytaj o Polskę": wystawa o polskiej mentalności inspirowana polskimi szlagierami
Kultura
Złote Lwy i nagrody Biennale Architektury w Wenecji