Choć pogłoski o zakończeniu kariery przez znakomitego muzyka krążą już od lat, ta decyzja ma być podobno ostateczna.

Eltona Johna czeka jeszcze aż trzyletnia trasa koncertowa “Farewell Yellow Brick Road”, podczas której wystąpi 4 maja 2019 roku w Krakowie.

"Podjąłem ostateczną decyzję co do mojej przyszłości" - czytamy na stronie internetowej piosenkarza. Widnieje na niej również licznik, który odmierza czas do godziny 18.30 polskiego czasu - to wtedy zapewne o swojej przyszłości Elton John poinformuje.

Po 50 latach koncertowania i sprzedaniu ponad 300 milionów płyt Elton John zamierza skupić się na życiu rodzinnym, choć muzyki do końca nie porzuci.

Muzyk wraz ze swoim partnerem - mężem Davidem Furnishem wychowuje dwóch adoptowanych synów, Zachary'ego i Elijaha, i z nimi zamierza spędzać więcej czasu. Ma jednak w planach również napisanie kolejnego musicalu, który miałby być wystawiony na Broadwayu.

Największy wpływ na decyzję piosenkarza ma pogarszający się stan zdrowia. Pierwsze pogłoski o zakończeniu kariery pojawiły się już w 2013 roku, gdy musiał przejść operację wycięcia wyrostka robaczkowego. Rok temu nabawił się ciężkiej infekcji bakteryjnej, która również nadszarpnęła jego zdrowie.