To jedyny taki festiwal, w którego finale niepełnosprawni artyści śpiewają razem z gwiazdami estrady. Efekt niezwykły, porywający. Organi-zuje go aktorka Anna Dymna i jej Fundacja Mimo Wszystko. Młodzi niepełnosprawni piosenkarze nie mają taryfy ulgowej. – Liczą się tylko ich głos, pasja, talent i radość, jakie wkładają w swój występ – mówi Anna Dymna.

– Czasem słyszę, jak widzowie mówią: „Przyszedłem zobaczyć gwiazdę, a usłyszałem niewidomą dziewczynkę, która cała jest muzyką. Nigdy tego nie zapomnę”. W tym roku 12 finalistów zostało wybranych spośród 250 osób. Wraz z nimi wystąpią: Hanna Banaszak, Krystyna Prońko, Ania Dąbrowska, Budka Suflera, Muniek Staszczyk i Łukasz Zagrobelny.

Po raz pierwszy, poza konkursem, wystąpią niepełnosprawni z zagranicy: Geni Ciatti, laureatka podobnego festiwalu z Czech, wraz z gwiazdą czeskiej estrady Gabi Gold oraz 17-letni Khoren Simonyan z Armenii.

Festiwalowe śpiewania rozpoczną się w sobotę o 14.45. O godzinie 18.30 zaplanowany jest koncert „Wiosna, ach to ty”. W niedzielę wieczorem (o godz. 21) Anna Dymna poprowadzi wielki koncert „Każdy ma swoje Kilimandżaro” z udziałem Ireny Santor, Eweliny Flinty, Zbigniewa Zamachowskiego, Pawła Kukiza i Piotra Polka.