Akcja rozgrywa się w cyrku, gdzie wszystko jest zabawą. Szaleństwo, wyuzdanie i cierpienie ukazane są w krzywym zwierciadle. Artystyczna konwencja i dowcip sprawiają, że łatwiej zaakceptować kiczowate emploi Pink i słabość do paradowania w koronkowej bieliźnie.

Zaczyna się od wideoklipu, na którym wierna rockandrollowej tradycji Pink wskakuje na motor i odbywa symboliczną podróż ku wolności. Mknie po amerykańskim pustkowiu. Na scenę jednak wyjeżdża spod ziemi na cyrkowej linie, która wciąga ją pod sufit. Barwny strój i tren z barwnych piór upodabniają ją do papugi. Kołysząc się, rozpoczyna koncert od mocnego, rockowego utworu „Bad Influence” z nowego albumu „Funhouse”. Pink przedstawia się w piosence jako zepsuta dziewczyna z nieuleczalną skłonnością do imprezowania.

Następna piosenka – przebój sprzed kilku lat „Like a Pill” – jest ostrzejsza i mroczniejsza. Opowiada o toksycznej relacji, która wpędza w chorobę. To właśnie: soczysty rock i ponure, osobiste teksty odróżniają ją od popowych piosenkarek. Podbija listy przebojów, bo jej muzyka jest przeciwieństwem plastikowych, hurraoptymistycznych hitów. Od początku kariery Pink stała z boku: ufarbowane na różowo włosy, prowokujące stroje i chwytliwe melodie dały jej status gwiazdy. Ale dzięki gitarowym brzmieniom i historiom o dorastaniu w rozbitej rodzinie, rozwodzie czy skierowanej personalnie do George’a Busha „Dear Mr. President” zbliżyła się do publiczności związanej z muzyką alternatywną.

Teraz stworzyła trzymające w napięciu przedstawienie, wzbogaciła je sztuczkami, m.in. śpiewa, wykonując w powietrzu akrobatyczny balet. Ale show nie przesłania muzyki, nie przytłacza ogłupiającymi atrakcjami. Pink jest świetną wokalistką, a jej głos, stworzony do muzyki rockowej, pięknie brzmi ze stylizowanymi na Led Zeppelin gitarami. Jednak najlepsza część występu to akustyczny set z balladami. Pink zdejmuje kostium, zostaje w dżinsach i koszulce. Jest poturbowaną przez życie dziewczyną, która szuka ukojenia w muzyce.

[i]Pink, Funhouse tour live in Australia, DVD, Sony Music 2009 [/i]