Jest to kolekcja mebli modułowych, o prostej ponadczasowej formie, ułatwiająca aranżację funkcjonalnych wnętrz o niewielkiej przestrzeni. Składa się z kombinacji skrzyń i elementów tapicerowanych. Przeznaczone specjalnie dla niej tkaniny można łatwo dowolnie łączyć i zestawiać.
Modułowość tej kolekcji to bardzo funkcjonalna cecha. Pozwala rozłożyć kompletowanie wyposażenia mieszkania na etapy w zależności od potrzeb i sytuacji życiowej (mieszkanie dla singla, dla dwojga, czy dla młodej rodziny z dziećmi). W ten sposób koszty nie obciążają domowego budżetu jednorazowo, lecz są finansowane stopniowo. Modułowość sprawdza się również w okazjonalnych sytuacjach, np. wizyta gości, bo podstawową cechą kolekcji jest też łatwość rearanżacji.
Producentem Easy jest firma Noti, znana ze współpracy z wybitnymi polskimi projektantami, jak m.in. Piotr Kuchciński, Tomek Rygalik, Tomasz Augustyniak, Dorota Koziara. Dotychczas Noti kojarzona była głównie z meblami wypoczynkowymi do salonów, projekt „Easy" to więc dla niej nowe rewolucyjne wyzwanie.
„Easy" zaprojektowano w innowacyjny sposób - w trakcie pracy warsztatowej ze studentami wrocławskiej ASP. W warsztatach uczestniczyły trzy zespoły studentów wydziału architektury tej uczelni pod opieką merytoryczną Szymona Hanczara i Magdaleny Garncarz; we współpracy z projektantem Mikołajem Wierszyłłowskim i marką Noti. Ich zadaniem było opracowanie autorskich modeli wnętrz dla konkretnie sprofilowanych użytkowników.
Pierwszy zespół projektował wyposażenie wnętrza dla singla – Arka, lat 36, producenta filmowego, pasjonata kina, który uwielbia organizować dla przyjaciół wieczory filmowe z dobrą kuchnią. Drugi zespół miał odpowiedzieć na potrzeby pary trzydziestolatków - Ilony i Wojtka, psycholog i doktoranta ASP, którzy lubią podróże i inwestują w młodą sztukę. Wojtek też sam maluje. Poza tym mają dużą bibliotekę książek i psa labradora. Trzeci zespół miał stworzyć wnętrza dla młodej rodziny - Kariny i Piotra oraz ich sześciomiesięcznego syna Jeremiego. Z zawodu ona jest dietetykiem, on - grafikiem freelanserem, pracującym w domu. Karina codziennie ćwiczy w domu jogę, Piotr uprawia windsurfing i przechowuje w domu deskę. Od kiedy w ich domu pojawił się Jeremi, potrzebują także miejsca dla dziecka, na jego rzeczy i mnóstwo zabawek.