Herbie Hancock wystąpi w Polsce

Wydanie autobiografii pianisty Herbiego Hancocka zbiega się z jego koncertami w Polsce.

Aktualizacja: 20.07.2015 20:11 Publikacja: 20.07.2015 18:00

Jeden z najwybitniejszych pianistów i kompozytorów w historii jazzu wystąpi we wtorek w ICE Kraków na Letnim Festiwalu Jazzowym, a w środę na Szczecin Music Fest. W Ameryce autobiografia Herbiego Hancocka ukazała się w październiku 2014 roku pod znaczącym tytułem „Possibilities". To także tytuł jego albumu z 2005 roku nagranego z gwiazdami popu, rocka i r'n'b, na którym pokazał, że wszystko w muzyce jest możliwe.

Pianista skończył w tym roku 75 lat, napisał jeden z najpopularniejszych jazzowych tematów „Cantaloupe Island", otrzymał 14 nagród Grammy, w tym najbardziej prestiżową za album roku „River: The Joni Letters" – jako drugi w historii jazzman.

Najważniejszą jego cechą jest otwartość: na ludzi, muzykę i nowinki techniczne. Dla Hancocka nie ma rzeczy niemożliwych. Nauczył się tego w najlepszej szkole – kwintecie Milesa Davisa. Na pierwszej stronie autobiografii wspomina koncert w Sztokholmie.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Kultura
Jeff Koons, Niki de Saint Phalle, Modigliani na TOP CHARITY Art w Wilanowie
Kultura
Łazienki Królewskie w Warszawie: długa majówka
Kultura
Perły architektury przejdą modernizację
Kultura
Afera STOART: czy Ministerstwo Kultury zablokowało skierowanie sprawy do CBA?
Kultura
Cannes 2025. W izraelskim bombardowaniu zginęła bohaterka filmu o Gazie
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne