Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 13.10.2016 10:41 Publikacja: 13.10.2016 06:55
Foto: materiały prasowe
Dla Mazowieckiego Teatru Muzycznego, który 11 lat temu powołał samorząd tegoż województwa, nie zapewniając mu jednak ani odpowiedniego budżetu, ani przede wszystkim własnej siedziby, ten koncert stał się jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu. Jak podkreśla, kierująca MTeatrem od 2015 roku Alicja Węgorzewska, bitwa tenorów ma nie tylko być atrakcją dla publiczności, ale przede wszystkim promocją wartościowych młodych artystów.
Czy jednak może spełniać takie zadanie, w kraju, w którym dobrych tenorów jest co najwyżej dziesięciu? Kiedy kilkanaście lat temu Warcisław Kunc, kierujący wówczas Operą na Zamku w Szczecinie organizował pierwsze w Polsce turnieje tenorów, w których zwycięzcę wybierała publiczność, oddając głos na swego faworyta różą otrzymaną przy wejściu, w szranki każdego lata stawało do boju kilkunastu tenorów. Byli to artyści polscy, potem także zagraniczni.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
9 lipca 2025 roku o godz. 12.00 na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczysta gala 50. Nagrody im. Oska...
W jednej z najstarszych bibliotek rodowych, obecnie oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, rozpoczął się remont....
Przeglądy filmów, transmisje spektakli teatralnych i operowych, pokazy plenerowe – na wakacje stołeczne kina prz...
4 czerwca w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbyła się Gala Finałowa 18. edycji konkurs...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas