CBS News podało, że Blinken potwierdził wizytę na Ukrainie w wywiadzie jakiego udzielił programowi "60 Minutes". Wywiad ma być opublikowany w niedzielę.

W ubiegłym tygodniu minister obrony Rosji Siergiej Szojgu nakazał części żołnierzy zgromadzonych przy granicy z Ukrainą wrócić do koszarów, w związku z zakończeniem organizowanych w rejonie przygranicznym ćwiczeń wojskowych.

- Na granicy z Ukrainą zgromadzono więcej sił niż w którymkolwiek momencie od 2014 roku, gdy doszło do rosyjskiej inwazji - stwierdził Blinken we fragmencie rozmowy z CBS opublikowanym przez tę stację.

W środę doradca prezydenta Joe Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego, Jake Sullivan, w rozmowie z MSNBC ujawnił, że Biden poinformował Władimira Putina bezpośrednio o swoich obawach związanych z rozbudową rosyjskich sił przy granicy z Ukrainą.

- Nie mogę powiedzieć, że wiemy jakie są zamiary Putina. Jest kilka rzeczy, które może zrobić, lub zdecydować się, by ich nie robić - stwierdził w rozmowie z CBS Blinken.

- To, co widzieliśmy w ostatnich kilku dniach, zdaje się być decyzją o wycofaniu części sił i obserwujemy, że część z nich rzeczywiście się wycofuje - dodał.