"Polska The Times" cieszy się na pierwszej stronie z nowej inicjatywy rządu - ma być Internet za darmo w całej Polsce, bo rząd kończy prace nad projektem ustawy na ten temat. W środku gazety są szczegóły - Internet będzie, ale za pięć lat. Czyli mniej więcej wtedy, kiedy Polska zdobędzie mistrzostwo świata w piłce nożnej, sieć autostrad pokryje gęsto cały kraj, a lepiej będzie się żyło wszystkim.

"Niemcy już nie przepadają za swoim papieżem" - tak "Dziennik" streszcza prasowa histerię u naszych zachodnich sąsiadów po zniesieniu przez Benedykta XVI ekskomuniki lefebrystów. A kiedyś w ogóle przepadali?

"Wprost" i "Newsweek" zgodnie uczyniły swoim tematem okładkowym osłabienie złotówki. Co ciekawe, "podczas gdy "Wprost" podpowiada rządowi likwidacje chorych przepisów i walkę o przyspieszony wzrost gospodarczy, to "Newsweek" uważa, że przed katastrofą wprowadzi nas tylko szybkie wprowadzenie euro. Jak widać karpie śniące o Bożym Narodzeniu zalęgły się nie tylko w OPZZ.

"Czy w sytuacji kryzysu państwo powinno szukać oszczędności w armii?" zastanawia się "Przegląd". Prof. Mirosław Gronicki, były minister finansów w postkomunistycznym gabinecie Marka Belki odpowiada: "kiedy nie ma wojny, pomysł nasuwa się sam". Słusznie, panie profesorze. Idźmy dalej ta drogą - kiedy nie ma epidemii można zwolnić z pracy wszystkich lekarzy.

Receptę na kryzys po długich poszukiwaniach udaje się znaleźć w "Dużym Formacie" czyli dodatku do "Wyborczej". "Chcesz zrozumieć kryzys? Posłuchaj Baumana" - tak GW reklamuje wywiad z Zygmuntem Baumanem, dziś filozofem, kiedyś agentem "Semjon" PRL-owskiej Informacji Wojskowej i oficerem Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego w najciemniejszych latach stalinizmu. Słusznie. Może dzięki donosom pana profesora uda się kryzys nie tylko zrozumieć, ale także schwytać, aresztować i przesłuchać?