Z notowania Listy Przebojów Trójki usunięto utwór Kazika "Twój ból jest większy niż mój". Piosenka odnosi się do wizyty byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie 10 kwietnia, gdy z powodu epidemii koronawirusa nekropolia była zamknięta dla osób odwiedzających groby. Utwór Staszewskiego zajął pierwsze miejsce w ostatnim, 1998 notowaniu Listy Przebojów Trójki.

Wkrótce po zakończeniu cotygodniowej audycji notowanie zniknęło ze strony internetowej Trójki. Kierownictwo stacji wydało oświadczenie, w którym poinformowało o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

Czytaj także: Lewica do KRRiT: Widać, że jesteście już w popłochu

W rozmowie z WP.pl, poseł Tomasz Zimoch powiedział o sms-ie, jaki wysłał do do kierownika redakcji muzycznej Programu Trzeciego dyrektor Tomasz Kowalczewski. "Zróbcie coś z tym Kazikiem" - napisał.

Poseł Koalicji Obywatelskiej informacje w tej sprawie otrzymał bezpośrednio od Marka Niedźwieckiego. Przypomnijmy, że dziennikarz wczoraj potwierdził informacje o złożonym wypowiedzeniu. W Trójce pracował przez 38 lat.

- Tutaj nie ma żadnej manipulacji, nikt wyników nie zmieniał, nie ukrywał - powiedział Zimoch. Jego zdaniem zarzucanie czegokolwiek Markowi Niedźwieckiemu jest "ohydne i obrzydliwe".