Pijana chciała przekupić policjantów

Mieszkanka Katowic usłyszała zarzuty korumpowania policjantów oraz jazdy pod wpływem alkoholu. Kiedy wpadła dawała funkcjonariuszom 600 zł.

Aktualizacja: 15.12.2014 16:57 Publikacja: 15.12.2014 13:13

Pijana chciała przekupić policjantów

Foto: materiały policji

Mundurowi zatrzymali kobietę do kontroli na ulicy Górniczego Dorobku w Katowicach. – Jej subaru miało podejrzany tor jazdy, dlatego zdecydowaliśmy się skontrolować kierowcę pojazdu – mówią śląscy policjanci.

Samochód zatrzymał się na ich wezwanie. Kiedy mundurowi podeszli do kierującej wyczuli od kobiety zapach alkoholu, dlatego została poddana badaniu alkomatem.

Ten wskazał, że kobieta jest pijana. Miała prawie promil alkoholu w organizmie. - Podczas interwencji kierująca próbowała namówić policjantów do odstąpienia od kontroli i zaproponowała im łapówkę w wysokości  600 zł, które miało załatwić sprawę – dodają policjanci.

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i przewieźli do policyjnego aresztu. Tam musiała wytrzeźwieć. Dopiero potem można było ją przesłuchać i postawić zarzuty.

Usłyszała dwa: wręczenia policjantom z katowickiej drogówki łapówki i jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Nie wiadomo czy przyznała się do winy.

Mieszkanka Katowic została objęta policyjnym dozorem, a dodatkowo będzie musiała zapłacić poręczenie majątkowe w kwocie 4 tys. złotych. Poza tym grozi jej 10 lat więzienia.

śledztwo
Ofiar Pegasusa na razie nie ma. Prokuratura Krajowa dopiero ustala, czy i kto był inwigilowany
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Kraj
Posłowie napiszą nową definicję drzewa. Wskazują na jeden brak w dotychczasowym znaczeniu
Kraj
Zagramy z Walią w koszulkach z nieprawidłowym godłem. Orła wzięto z Wikipedii
Kraj
Szef BBN: Rosyjska rakieta nie powinna być natychmiast strącona
Kraj
Afera zbożowa wciąż nierozliczona. Coraz więcej firm podejrzanych o handel "zbożem technicznym" z Ukrainy