Tam wynajmowali pokoje. Tam też urządzili magazyn z lewymi papierosami i alkoholem. Jednak dowiedzieli się o nim policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz służba celna.

- Z naszej informacji wynikało, że w jednej z noclegowni w Przemyślu mogą być przechowywane znaczne ilości wyrobów akcyzowych. Kolejne ustalenia uzasadniły konieczność przeszukania wskazanego lokalu – tłumaczą policjanci z Podkarpacia.

W nocy zrobili przeszukanie pomieszczeń noclegowni. Skontrolowali kilka pomieszczeń i w czterech z nich znaleźli blisko 6,5 tys. paczek papierosów i 23 litry alkoholu bez polskich znaków akcyzy. – Produkty należały do czterech mężczyzn, obywateli Ukrainy, którzy w trakcie pobytu w Polsce wynajmowali pokoje w noclegowni – dodają policjanci.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty i będą mogli wytłumaczyć, skąd mieli papierosy i alkohol oraz co chcieli z nim zrobić.

Zabezpieczone papierosy i alkohol przejdą na rzecz Skarbu Państwa i będą poddane zniszczeniu. - Gdyby trafiły na polski rynek budżet państwa poniósłby straty przekraczające 100 tys. zł - szacują policjanci.