Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji od tygodnia w Polsce trwają protesty, do których dochodzi w czasie obowiązywania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, które zakazują organizowania zgromadzeń publicznych liczących więcej niż pięć osób. W kilku miastach podczas protestów doszło do zamieszek i bójek.

Przeczytaj także: Komendant Główny Policji: Protesty? Nie działamy miękko

W przypadku części protestów organizowanych przed kościołami dochodziło do przerywania mszy św. oraz dewastowania elewacji budynków. Farbą pomalowany został także pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie.

- Tu chodzi nie tylko o obalenie rządu. Tu chodzi także wprost o obalenie naszej cywilizacji. W tym nie wszyscy muszą się orientować, przecież jesteśmy z naszymi dziećmi, z naszą młodzieżą, to jest zupełnie oczywiste, nawet wtedy, gdy jest oszukiwana i gdy się manipuluje jej emocjami czy też niepewnościami - komentował w Radiu Maryja Antoni Macierewicz.

Według byłego ministra obrony „przez 30 lat polska młodzież była wychowywana w duchu apatriotycznym, areligijnym, aideowym i poza Wojskami Obrony Terytorialnej, poza środowiskami patriotycznymi, narodowymi, niepodległościowymi, pozostawiana sama sobie”. - Tego teraz przeżywamy skutki - ocenił.

- Były już próby przygotowania ataku na Polskę, bo Polska jest najbardziej katolickim, patriotycznym krajem w Europie, który rozdziela dwa fronty tego ataku na współczesną cywilizację. Idące zarówno z laickich środowisk Unii Europejskiej, jak i ze strony rosyjskiej. Jest próba stworzenia nowego imperium, a ten atak jest tylko narzędziem, który ma zniszczyć najbardziej patriotyczny, najbardziej katolicki, najbardziej zakorzeniony w cywilizacji chrześcijańskiej zachodni naród, jakim jest naród polski - przekonywał wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

Macierewicz podkreślał „charakterystyczny udział Antify, organizacji, która się w Polsce objawiła kilka lat temu, atakując Żołnierzy Niezłomnych, a w Stanach Zjednoczonych ze względu na swoje działania została przez pana prezydenta Trumpa po prostu zdelegalizowana jako organizacja terrorystyczna”. - Trzeba mieć tego świadomość, a służby policyjne i służby specjalne powinny na to zareagować, uniemożliwiając im działania w Polsce - apelował poseł PiS.