Wojciech Andrusiewicz nie jest już rzecznikiem NBP

Narodowy Bank Polski nie ma rzecznika. Ze stanowiska odszedł Wojciech Andrusiewicz, w przeszłości rzecznik Ministerstwa Zdrowia - podało RMF FM.

Publikacja: 14.02.2024 11:35

Były rzecznik Ministerstwa Zdrowia i NBP Wojciech Andrusiewicz

Były rzecznik Ministerstwa Zdrowia i NBP Wojciech Andrusiewicz

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

"Otrzymałem propozycję realizowania się na styku świata mediów, komunikacji społecznej i nauki. Zdecydowałem się przyjąć propozycję. Wkrótce więcej na ten temat. Bardzo dziękuję dziennikarzom za współpracę" - oświadczył w komentarzu na temat swojego odejścia z NBP cytowany przez RMF FM Wojciech Andrusiewicz.

Wojciech Andrusiewicz od połowy listopada 2023 r. był rzecznikiem Narodowego Banku Polskiego. - Narodowy Bank Polski to niewątpliwie jedna z najważniejszych instytucji państwa. Cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w budowie jego wizerunku jako instytucji zaufania publicznego - mówił w ubiegłym roku w TVN24. Teraz Andrusiewicz, który miał pracować nad poprawą publicznego wizerunku NBP, po kilku miesiącach zrezygnował ze stanowiska rzecznika.

Czytaj więcej

Glapiński zatrudnił rzecznika prasowego NBP. Po raz pierwszy od trzech lat

Wojciech Andrusiewicz, rzecznikiem Ministerstwa Zdrowia w czasach Adama Niedzielskiego

Wcześniej Andrusiewicz stał się znany jako rzecznik Ministerstwa Zdrowia z czasów, gdy tym resortem kierowali najpierw Łukasz Szumowski, a następnie Adam Niedzielski. Andrusiewicz ustąpił z tego stanowiska dzień po dymisji Niedzielskiego.

- Potwierdzam, że złożyłem wypowiedzenie. Ponad 3,5 roku pracy w ministerstwie, w tym cały okres COVID-u, na pewno były dla mnie trudnym, ale i ciekawym czasem. Czas przekazać komuś innemu pałeczkę w sztafecie komunikacji. Dla mnie nadchodzi czas odpoczynku - mówił wówczas w rozmowie z WP.

Wojciech Andrusiewicz to absolwent politologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Był także dziennikarzem, rzecznikiem oddziału ZUS w Lublinie oraz rzecznikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Kraj
Zagramy z Walią w koszulkach z nieprawidłowym godłem. Orła wzięto z Wikipedii
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Kraj
Szef BBN: Rosyjska rakieta nie powinna być natychmiast strącona
Kraj
Afera zbożowa wciąż nierozliczona. Coraz więcej firm podejrzanych o handel "zbożem technicznym" z Ukrainy
Kraj
Kraków. Zniknęło niebezpieczne urządzenie. Agencja Atomistyki ostrzega
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Kraj
Konferencja Tadeusz Czacki Model United Nations