Reklama

Beata Szydło rozmawiała z Davidem Cameronem o Polakach na Wyspach

Premier Beata Szydło, przy okazji szczytu NATO w Warszawie, spotkała się z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Rozmowa dotyczyła m.in. polsko-brytyjskich konsultacji międzyrządowych, które mogą się odbyć jesienią, a także sytuacji Polaków żyjących na Wyspach.

Publikacja: 08.07.2016 16:05

Beata Szydło rozmawiała z Davidem Cameronem o Polakach na Wyspach

Foto: AFP

O szczegółach rozmowy, która odbyła się w gmachu KPRM powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak zaznaczył, Cameron wyraził determinację, "żeby proces występowania Wielkiej Brytanii z UE nie był pochopny i zanadto przyspieszony".

- Premier Wielkiej Brytanii chciałby, żeby jego kraj, mimo że będzie pozostawał poza strukturami UE, był jak najbliżej niej - powiedział rzecznik rządu. Według relacji Bochenka, premierzy wyrazili zdanie, że struktury unijne i państwa członkowskie po Brexicie muszą przemyśleć przyszłość UE.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kraj
Ponad 2300 zgłoszeń z profilu Stop Cham Warszawa. „To utrudnia pracę policjantom”
Kraj
Poradziecka wyrzutnia pocisków pod Warszawą? Służby już na miejscu
Kraj
Kolejne rekordy na Lotnisku Chopina. Tylu pasażerów nie było jeszcze nigdy
Kraj
Sensacja za sensacją. Wyschnięta Wisła odsłoniła skarby sprzed stuleci, a nawet tysiącleci
Reklama
Reklama