Z wykształcenia pediatra, była główna lekarz Pensylwanii, Levine jest obecnie sekretarzem zdrowia stanu Pensylwania (od 2017 roku, została nominowana przez demokratycznego gubernatora Toma Wolfa). Jej nominację na to stanowisko zatwierdził zdominowany przez Partię Republikańską Senat Pensylwanii. Levine stała się też twarzą walki z pandemią w jej stanie.

"Dr Levine wniesie stabilne przywództwo i kluczową wiedzę ekspercką, której potrzebujemy, by przejść przez tę pandemię (...)" - napisał Biden w oświadczeniu.

"Jest historycznym wyborem, wysoce wykwalifikowaną osobą, by prowadzić działania naszej administracji w zakresie ochrony zdrowia" - dodał.

Levine dołącza do kandydata na sekretarza zdrowia, Xaviera Becerry, latynoskiego polityka, w przeszłości m.in. prokuratora generalnego Kalifornii.

Koordynatorem walki z COVID-19 w administracji Bidena ma być Jeff Zients, biznesmen.

Nową szefową Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zostanie Rochelle Walensky, Vivek Murthy będzie naczelnym lekarzem USA, a epidemiolog Marcella Nunez-Smith stanie na czele grupy roboczej mającej zapewnić równą i sprawiedliwą dystrybucję szczepionek przeciw COVID-19.