Reklama
Rozwiń
Reklama

BBC łączy oplucie muzułmanki w Lublinie z oporem PiS wobec uchodźców

O szkolnej wycieczce muzułmanów z Niemiec, rzekomo znieważonej i oplutej w Lublinie, doniosła BBC. Stacja powołuje się na radio Deutschlandfunk i łączy wiadomość z informacjami o niechęci polskiego rządu do przyjmowania uchodźców. Nie przedstawia jednak stanowiska polskiej policji ani Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

Aktualizacja: 27.06.2017 18:30 Publikacja: 27.06.2017 18:19

BBC łączy oplucie muzułmanki w Lublinie z oporem PiS wobec uchodźców

Foto: AFP

Przemocy miały doświadczyć cztery dziewczyny, noszące muzułmańskie chusty. BBC opisuje, że jedna z dziewczyn została opluta na ulicy w Lublinie, a zdarzenie widziała policja, która nie zareagowała. Inna z dziewczyn miała zostać wyrzucona ze sklepu za mówienie po persku. W języku tym rozmawiała z bratem przez telefon. - Podeszli do mnie i powiedzieli "czy możesz wyjść? Przeszkadzasz ludziom tutaj". Pomyślałam - dlaczego? Tylko dlatego że mówię po persku i jestem obcokrajowcem? Tak - cytuje BBC słowa dziewczyny dla niemieckiej stacji radiowej.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Kraj
Znów gorąco przed 11 listopada w Warszawie. Marsz Niepodległości 2025 pod znakiem zakazów i napięć
Kraj
Dworzec Centralny w Warszawie zamknięty na 8 dni. Przewodnik dla pasażerów. Jak pojadą pociągi?
Kraj
Czy Rafał Trzaskowski pójdzie w Marszu Niepodległości? Prezydent Warszawy odpowiedział
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Kraj
Polska 2050 nie wskaże kandydata na wiceprezydenta Warszawy. „Najpierw zmiana polityki”
Reklama
Reklama