Reklama
Rozwiń

Dębski ma zakaz wjazdu do Rosji. Chce jechać na mundial

Sławomir Dębski został w tym tygodniu zatrzymany na lotnisku w Moskwie. Nie został wpuszczony do kraju. Szef Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych mimo zakazu wjazdu do Rosji, chce jechać na piłkarskie mistrzostwa świata.

Aktualizacja: 02.06.2018 10:17 Publikacja: 02.06.2018 10:05

Dębski ma zakaz wjazdu do Rosji. Chce jechać na mundial

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Sławomir Dębski po wylądowaniu w Moskwie dowiedział się, że otrzymał zakaz wjazdu. Będzie on obowiązywał do marca 2021 roku.

"Moje poglądy na temat polityki zagranicznej i wewnętrznej Rosji są znane opinii publicznej od 18 lat. Być może nie zawsze podobały się rosyjskim władzom. Szczerze wątpię, czy moje wizyty w Rosji stały w konflikcie z "zapewnieniem zdolności obrony i bezpieczeństwa państwa" (cytat z ustawy)" - poinformował szef PISM.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Kraj
Dziki grasują w Warszawie. Problem narasta
Kraj
Metro nie kursuje od Słodowca do stacji Centrum. „Podejrzenie, że coś się pali”
Kraj
Jedyne Centrum Integracji Cudzoziemców na Mazowszu będzie działało w Warszawie
Kraj
Pociągi wracają na trasę M1 po awarii w metrze warszawskim
Kraj
Tęcza powróci na plac Zbawiciela. Projekt wybrano w Budżecie Obywatelskim przy czwartej próbie