U Jacka Kurskiego badanie wykazało 14 grudnia zakażenie koronawirusem. Prezes TVP powinien trafić na dziesięciodniową izolację domową, tymczasem już po pięciu dniach pojawił się w Paryżu na „Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci” - informował w ubiegłym tygodniu Onet. Portal tłumaczył, że Kurski 12 grudnia zgłosił się do szpitala MSWiA w Warszawie jako osoba bezobjawowa, która miała kontakt z chorym na Covid-19. Wynik testu na koronawirusa był wówczas negatywny, jednak dwa dni później kolejne badanie potwierdziło zakażenie.

Prezes TVP powinien w tym momencie trafić na izolację domową, która trwa 10 dni z możliwością przedłużenia. Jednak już 19 grudnia, czyli pięć dni po dodatnim wyniku testu, Kurski był w Paryżu na „Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci”. 

17 grudnia Kurski nie uczestniczył osobiście w konferencji prasowej poświęconej tegorocznemu „Sylwestrowi Marzeń” - jego wystąpienie zostało tylko wyświetlone na telebimie.

Czytaj więcej

Dr Dzieciątkowski o teście Kurskiego: Żaden odpowiedzialny diagnosta nie podpisałby się pod tym

Komunikat w tej sprawie opublikował Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Poinformowano, że badanie próbki Kurskiego, przeprowadzone 14 grudnia „nie może być podstawą do twierdzenia, iż Pan Jacek Kurski w dniu 19 grudnia 2021 r. miał koronarwirusa”.

Prezes TVP tego samego dnia zapowiedział pozew przeciwko Onetowi po publikacji na jego temat. 

W środę Kurski złożył do sądu akt oskarżenia przeciwko dziennikarzowi Kamilowi Dziubce i doniesienia do prokuratury na redakcję Onetu. Zapowiedział także akt oskarżenia przeciwko portalowi.

Czytaj więcej

Kurski wyjaśnia, jak 14 grudnia uzyskał pozytywny wynik testu a dzień później był ozdrowieńcem. I pozywa Onet

"Zajmuję się dziś ważniejszymi sprawami TVP, ale tej sprawy nie odpuszczę: złamano elementarne zasady dziennikarskie i wszelkie granice ludzkiej przyzwoitości. Dopuszczono się rozpowszechnienia wykradzionych danych zdrowotnych i zbudowania na nich kłamstwa. Nie ma na to zgody" - przekazał Kurski.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

"Jedynym celem takiego działania było dążenie do wywołania niechęci do mnie wśród moich rodaków i widzów TVP. Dlatego podjąłem zapowiedziane kroki prawne: akt oskarżenia pko p. Dziubce i doniesienie do prokuratury na Onet. Wkrótce też wobec Onet akt oskarżenia. Załączam skany" - dodał prezes TVP.