Reklama

Sondaż. Wyborcy lewicy i prawicy negatywnie o działaniach opozycji na granicy

Ponad połowa ankietowanych przez IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu negatywnie ocenia działania opozycji związane z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Również ponad połowa uważa, że wprowadzenie stanu wyjątkowego było dobrą decyzją.

Publikacja: 08.09.2021 19:29

Sondaż. Wyborcy lewicy i prawicy negatywnie o działaniach opozycji na granicy

Foto: Artur Reszko

amk

W sondażu dla "Wiadomości" ankietowanych spytano, jak oceniają wprowadzenie stanu wyjątkowego w gminach przy granicy z Białorusią, w związku z koczującymi tam migrantami, a także ze zbliżającymi się wspólnymi ćwiczeniami wojskowymi Rosji i Białorusi - Zapad 2021.

55 proc.

ankietowanych negatywnie ocenia działania opozycji na polsko-białoruskiej granicy

Wprowadzenie stanu wyjątkowego popiera 53,9 proc. respondentów. Negatywnie tę decyzję ocenia 33,4 proc. ankietowanych, a prawie 13 proc. nie ma na ten temat zdania.

Sondażownia zapytała również Polaków o ich opinie na temat działań podejmowanych na granicy polsko-białoruskiej przez opozycję - takich jak próba przedarcia się przez kordon Straży Granicznej posła Franciszka Sterczewskiego, czy usiłowanie przekazania pomocy koczującym migrantom przez posłów opozycji.

Czytaj więcej

Morawiecki: Nie spodziewamy się spadku napięcia na granicy
Reklama
Reklama

Ogólnie negatywnie ocenia te działania 55 proc. pytanych. Pozytywną opinię ma 20,4 proc. respondentów, a prawie jedna czwarta badanych - 24,6 proc. - nie ma na ten temat zdania.

Najbardziej krytyczni wobec działań opozycji są wyborcy prawicy - negatywnie ocenia je 77 proc.
Zdania są mocno podzielone nawet wśród respondentów o poglądach lewicowych i liberalnych, przy czym w obydwu przypadkach dominują oceny negatywne.

Wśród ankietowanych o poglądach lewicowych działania podejmowane na granicy negatywnie ocenia 46 proc., pozytywnie - 43.

Wśród respondentów o poglądach liberalnych negatywnie wypowiedziało się 52 proc. ankietowanych, pozytywnie - 39 proc.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Warszawa
Kolejne dziesiątki milionów w remont Sali Kongresowej. Termin otwarcia się oddala
Kraj
Czeski RegioJet wycofuje się z przyznanych połączeń. Warszawa najbardziej dotknięta decyzją
Kraj
Warszawiacy zapłacą więcej za wywóz śmieci. „To zwykły powrót do starych stawek”
Kraj
Zielone światło dla polskiej elektrowni jądrowej i trzęsienie ziemi w PGE
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama