"Nie pojmuję egzaltacji fragmentem rozmowy z P(iotrem) Najsztubem sprzed 12 lat, w którym mówię, że jakkolwiek mam odpowiednie kwalifikacje to, jako czynny polityk, nie będę prezesem TVP. Nic nie poradzę na to, że z czynną polityką skończyłem a kwalifikacje zostały" - napisał na Twitterze Kurski.

W 2006 roku TVP2 wyemitowała wywiad, jaki z Kurskim - wówczas posłem PiS - przeprowadził Piotr Najsztub. Podczas rozmowy padło pytanie, czy Kurski widzi siebie w fotelu prezesa TVP.

- Ja jestem politykiem. Dosyć czynnym, twardym, nawet frontowym. Na dziewiątym piętrze nie powinien być polityk. Nie powinien być też Jacek Kurski. Myślę, że uda się znaleźć merytoryczną osobę, która nie będzie politykiem - stwierdził wówczas Kurski.

- Obiecuje pan? - dopytywał Najsztub. - No ja prezesem telewizji nie będę - odpowiedział.

Kurski, w przeszłości polityk związany z ROP, AWS, ZChN, LPR, PiS i Solidarną Polską, 4 czerwca 2014 roku ogłosił decyzję o czasowym wycofaniu się z polityki i rezygnacji z wszystkich funkcji w Solidarnej Polsce.

20 listopada 2015 został powołany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 8 stycznia 2016 roku objął funkcję prezesa zarządu TVP, którą pełni do dziś.