1. Przyszłość integracji. Czy Unia Europejska powinna pozostać dalej związkiem państw, zmierzać w kierunku federalizacji, czy też stawać się w dłuższej perspektywie superpaństwem?
1. Unia Europejska ma sens tylko wtedy, gdy jest Europą wolnych narodów. Podstawowe swobody unijne zapewnia Europejski Obszar Gospodarczy. Co ponadto, ma charakter federalistyczny i jednocześnie centralistyczny. Dlatego Rzeczpospolita Polska winna wypowiedzieć Traktat Lizboński i doprowadzić do zawarcia traktatu suwerennościowego. Ten traktat odbierze władzę Brukseli i przywróci ją stolicom państw narodowych. Gdyby Unia nie chciała na to przystać, należy postawić na ostrzu noża sprawę naszego w niej uczestnictwa. Obecnie na podstawie uzurpacji unijnych trybunałów próbuje się obalić systemy konstytucyjne państw członkowskich poprzez fałszywą doktrynę wyższości prawa unijnego na konstytucjami narodowymi oraz nakaz interpretacji ustaw krajowych w duchu prounijnym. Widomym tego symbolem są tzw. flagi unijne bezprawnie wiszące przed gmachami publicznymi Rzeczypospolitej. Symboliczne zdejmowanie flag unijnych powinno być początkiem procesu odzyskiwania suwerenności politycznej i gospodarczej.
2. Kiedy i na jakich warunkach Polska powinna przystąpić do Unii Walutowej i przyjąć Euro?
2. Złoty powinien zostać na trwałe walutą narodową. Zarówno jako atrybut suwerenności, jak i jako instrument polityki gospodarczej. Liczni eksperci, a ostatnio Thilo Sarazzin, dowodnie wykazują, iż jednolita waluta unijna jest projekt politycznym mającym dawać podłoże dla superpaństwa unijnego. Z punktu widzenia ekonomii euro nie spełnia kryteriów optymalnego obszaru walutowego i byłoby szkodliwe dla polskiej gospodarki. Spór między rządem a opozycja dotyczy daty wprowadzenia euro, ale narodowcy odrzucają sam koncept jednolitej waluty. Polska nie jest zobowiązana do jej przyjęcia, gdyż zgodnie z regułą rebus sic stantibus postanowienia traktatu akcesyjnego już nas nie wiążą ze względu na wprowadzenie paktu fiskalnego. Istota paktu fiskalnego to odebranie władzy nad budżetem Warszawie oraz oddanie jej Brukseli i jej anonimowym urzędnikom, co jest zamachem na suwerenność i to przeprowadzonym wbrew normom konstytucyjnym. W ramach współpracy unijnej rozliczenia międzynarodowe mogłyby odbywać się w ECU (European Currency Unit) jako pomoście pomiędzy walutami narodowymi a euro przyjętym w niektórych krajach.
3. Czy, kiedy i na jakich warunkach Polska powinna wejść do Unii Bankowej?