Reklama

Nastolatek pod wodą

Czternastoletni chłopak ponad kwadrans spędził pod wodą jeziora Selment Wielki niedaleko Ełku. Nieprzytomnego odnaleźli go policjanci.

Publikacja: 03.08.2014 13:57

Nastolatek wybrał się popływać ze starszym 24-letnim oraz jego narzeczoną w sobotę wieczorem miejscowości Szeligi. Plaża tam jest chroniona, ale tylko do godz. 17.

Chłopak kąpał się blisko plaży. W pewnym momencie zanurzył się pod taflą wody i nie wypłynął. Świadkowie i bliscy nastolatka rozpoczęli poszukiwania. Powiadomili też policjantów patrolujących jezioro.

– Nasi funkcjonariusze natychmiast podpłynęli w miejsce, gdzie chłopca widziano po raz ostatni i podjęli czynności poszukiwawcze – opowiada Anna Fic, z komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie. Po upływie kwadransie poszukiwań na głębokości około 5 metrów, jeden z policjantów odnalazł chłopca i wspólnie z innymi osobami, które brały udział w akacji poszukiwawczej wydobył go na brzeg.

Chłopak był nieprzytomny. Ratownicy WOPR oraz lekarz rozpoczęli reanimację nastolatka. Został przewieziony na oddział intensywnej opieki medycznej szpitala w Ełku. Zastępca komendanta wojewódzkiego z Olsztyna insp. Adam Kołodziejski zdecydował się wyróżnić policjanta, który uczestniczył w akcji ratowniczej, odnalazł i wyciągnął chłopca z wody.

Wczoraj do szpitala w Ełku przewieziono też 37-letniego mężczyznę, którego wyciągnięto z jeziora Gołdapiwo w powiecie giżyckim. Nurkował on ok. godz. 13.30 w miejscowości Brożówka gmina Kruklanki.

Reklama
Reklama

W pewnym momencie zniknął pod wodą. Z jeziora wyciągnęli go świadkowie. Nieprzytomny 37-latek został helikopterem przetransportowany do szpitala. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna nurkował w masce. – Do rurki maski którą miał na twarzy mogła dostać się woda, która ostatecznie trafiła do płuc 37-latka – mówią policjanci.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kraj
Śmierć ciężarnej w szpitalu w Warszawie. Kontrole instalacji gazów medycznych w stołecznych placówkach
Kraj
Paulina Florjanowicz: Polskie muzea straciły sporo obrazów i grafik już po wojnie
Warszawa
Znamy Słowa Roku 2025. Językoznawcy i internauci wybrali zwycięzców
Kraj
Od styczniowego entuzjazmu do rezygnacji. Jak uniknąć pułapek postanowień noworocznych?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama