Reklama
Rozwiń
Reklama

Pierwsze zagraniczne wyjazdy Dudy do Brukseli i USA

Prezydent elekt jeszcze w kampanii wyborczej zapowiadał, że w pierwszej kolejności będzie chciał się spotkać z szefami unijnych instytucji. Zadba też o dobre kontakty z USA.

Aktualizacja: 09.06.2015 18:06 Publikacja: 09.06.2015 17:56

Prezydent elekt Andrzej Duda

Prezydent elekt Andrzej Duda

Foto: AFP

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki zapowiedział w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że pierwsze zagraniczne wyjazdy Andrzeja Dudy nie nastąpią tuż po zaprzysiężeniu go na prezydenta, co nastąpi 6 sierpnia. Czarnecki prognozuje, że w Brukseli Andrzej Duda nie tylko spotka się z szefem Komisji Europejskiej, ale także odwiedzi siedzibę NATO. Polityk PiS przypomina, że w czasie pierwszej zagranicznej podróży 5 lat temu Bronisław Komorowski oprócz Brukseli odwiedził również Paryż i Berlin. Czarnecki ma nadzieję, że Andrzej Duda do tej listy stolic doda jeszcze Londyn.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kraj
Nie tylko podatki i opłaty. Na czym zarabia Warszawa?
Kraj
Budżet Warszawy na 2026 r. Na co stołeczny ratusz wyda najwięcej pieniędzy?
Kraj
To on uratował pociąg przed wykolejeniem. Kim jest maszynista Kolei Mazowieckich?
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Kraj
„Rzecz w tym”: Sabotaż na torach – Rosja pokazuje, że jest gotowa pójść dalej
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama