Jak powiedział Karczewski,  przekazał "szerokiemu gronu dziennikarzy, które brało udział w spotkaniu", że intencją i PiS, i marszałka Kuchcińskiego, jest poprawa warunków pracy dziennikarzy w Sejmie. - Wymagają one zmian, które w żadnym stopniu nie ograniczą dostępu dziennikarzy do zdarzeń, jakie mają miejsce w Sejmie i w Senacie - powiedział marszałek Sejmu. Dodał, że jest umówiony z marszałkiem Kuchcińskim "na bardzo poważną rozmowę".

Zapewnił też, że jego partia nie ma zamiaru zamykać Sejmu przed mediami.

Karczewski zapewnił, że obowiązujące wcześniej zasady pracy mediów obowiązują nadal, a o nowych będą się toczyły rozmowy w poniedziałek w południe. Będzie również rozmawiał, jak zapowiedział, z marszałkiem Kuchcińskim o skróceniu terminu zakazu wstępu dziennikarzy do Sejmu.

- Mam nadzieję, że już poniedziałek będziemy mogli rozmawiać ze wszystkimi dziennikarzami - powiedział Karczewski. - Nikt nigdy nie chciał ograniczać dostępu dziennikarzy do ważnych zdarzeń politycznych - zapewnił.

Ponieważ do sali, gdzie odbywało się spotkanie, nie wpuszczono kamer, relacjonował je na Facebooku Sławomir Nitras. W spotkaniu nie brali udziału przedstawiciele redakcji, które albo nie zostały na nie zaproszone, albo zaproszone tuż przed jego rozpoczęciem.

Udziału w rozmowach odmówił również redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" Bogusław Chrabota