O jego śmierci poinformowała małopolska policja oraz parafia. "Z ogromnym smutkiem informuję, że nasz wikariusz ks. Paweł odszedł do Pana. Polecamy Go Bożemu Miłosierdziu i prosimy o dar życia wiecznego, a dla Rodziców o siłę i ufność w ciężkich chwilach" – napisał ks. Bogdan Sarniak, proboszcz parafii bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie, gdzie zmarły był wikariuszem.

Ks. dr Paweł Mielecki urodził się 16 października 1978 r. w Oświęcimiu. Pochodził z Kęt z parafii pw. św. Małgorzaty i Katarzyny. Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 2007 roku z rąk kard. Stanisława Dziwisza.

Pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Katarzyny w Nowym Targu, św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach, św. Kazimierza w Krakowie oraz bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie.

Od 2018 roku pełnił funkcję kapelana małopolskiej policji. Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku był mocno zaangażowany w prace komitetu organizacyjnego. Posługując w Sekcji Pastoralnej odpowiadał za przygotowanie młodzieży archidiecezji krakowskiej do tego święta.

Krakowska kuria przekazała, że ks. Mielecki zmarł nagle, a przyczyną śmierci nie był Covid-19. "Ksiądz, którego słowa zawsze poruszały serca, ogromne oddanie i zaangażowanie, moja córeczka mówiła o wikarym „Nasz Pan Jezus". Niech spoczywa w pokoju. Będzie nam go brakowało" – napisała w mediach społecznościowych jedna z parafianek.