- Muszę przyznać, że ile razy powracają Święta, to również powraca do mnie pytanie, które postawił św. Jan Paweł II w swoim słynnym wywiadzie „Przekroczyć próg nadziei” na progu 2000 roku: Czy Pan Bóg mógł pójść dalej w swoim zbliżeniu się do człowieka, kiedy dał nam swojego Syna i kiedy pozwolił Go ukrzyżować? Dlatego odpowiedział: Może wypowiadam szaleństwo, ale Pan Bóg poszedł za daleko, bo przekroczył wszelkie granice rozumu i serca, i człowiek nie jest w stanie pojąć tej tajemnicy, może się tylko do niej przybliżyć, może przez wiarę mieć w niej współuczestnictwo - mówił abp Depo.

- Dzisiaj przeżywamy kolejny czas konfrontacji nie tylko z kulturą chrześcijańską, ale z osobą samego Syna Bożego - człowieka. Rozumiemy to, że jest to kolejna fala ateizacji, już nie tylko sekularyzacji, żeby uczynić człowieka tylko na wymiarze ziemi i żeby nie było żadnego odniesienia do nieba, do tajemnicy Boga, ale żeby powiedzieć: „nie” wobec Boga, który jest, który przemówił do nas przez Syna - dodał metropolita częstochowski.

- Chciałbym życzyć każdemu z was, każdej wspólnocie rodzinnej, wszystkim tworzącym wspólnotę Telewizji Trwam, żebyśmy na nowo odkrywali obecność Boga, który jest – dodał hierarcha.